Faruk Koca: Yaklaşık 1 milyon 866 bin lira ceza aldık

Görüşmenin arkasından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Koca, oldukça etken yandaş grupları bulunduğunu ve bugün tüm tribün gruplarını bir araya getirdiklerini ifade ederek, “Buna ihtiyacımız vardı. Tribün gruplarının parçalı olması, bazı istismarlara sebep oluyor. Bu istismarların önüne geçmek için kenetlenmemiz icap ettiğini söyledim arkadaşlarımıza. Arkadaşlarımız da oldukça duyarlı davrandılar ve kendi aralarında oldukça büyük bir sorun olmadığını belirterek Ankaragücü için ellerinden ne geliyorsa halletmeye hazır olduklarını söylediler. Ben tüm tribün gruplarına teşekkür ediyorum” dedi.

“CEZA ALMADIĞIMIZ HER MAÇTA TRİBÜN GRUPLARINI ÖDÜLLENDİRECEĞİZ”

Bu sürem Ankara’da oynadıkları maçlarda oldukça ciddi cezalar aldıklarını anımsatan Koca, “Ortalama 1 milyon 866 bin lira ceza aldık. 1 milyon 60 bin lira da koltuk kırmadan dolayı karşılık ödedik. Fazlaca ciddi bedeller bunlar. Taraftarlarımızın tribün gruplarının buna fırsat vermemesi için, kendi aralarındaki rekabeti istismara dönüştürmemesi için muntazam bir fotoğraf vermemiz lazım. Tüm futbol takımlarına hatta dünyaya örnek olacak bir fotoğraf verelim istedik. 19 Mayıs’a ciddi bir kültür ve toplum olarak hazırlanmamız icap ettiğini söyledik. Onlar da ellerinden geleni yapacaklarını söylediler. İnşallah daha duyarlı olup cezadan ziyade bunu ödüle dönüştürmemiz lazım. Kulüp olarak içeride oynayıp ceza almayacağımız her maçta tribün gruplarını spor malzemeleriyle ödüllendirip, o malzemeleri altyapıdaki yada mahallelerdeki küçüklere vermeleri için krampon ve forma desteği veriyoruz. Federasyondan ceza almadığımız her maçtan dolayı taraftarı ödüllendirecek destek sunar isteyeceğiz. İnşallah federasyon başkanımız buna pozitif bakar. Centilmence, coşkudan taviz vermeden takımını destekleyen fakat ceza almayan yandaş gruplarını ödüllendirmek adına bir başlangıç olur diyorum. Biz buna ilk maçtan itibaren başlayacağız. Daha çok ceza almamak için camiamızla, taraftarımızla elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Antalya’da kamp programlarının sürdüğünü ifade eden Koca, Tuzlaspor ile yapacakları Ziraat Türkiye Kupası müsabakasını 20 Aralık günü Antalya’da oynayacaklarını duyurdu.

“GENÇLERBİRLİĞİ İÇİN NE DESTEK VARSA YAPARIZ”

Gençlerbirliği ve Ankaragücü’nün Ankara’nın iki köklü kulübü bulunduğunu belirten Koca “Gençlerbirliği’nin son dönemde yaşamış olduğu sıkıntılar sebebiyle üzülüyoruz. Biz aynı platformda savaşım ediyorsa 90 dakika rakibiz. 90 dakikadan sonrasında dostluğumuz vardır. Bizlerden gelecek her türlü katkıyı biz sağlarız. Geçmiş dönemde İlhan Cavcav başkanlığında da Ankaragücü’ne jestler yapılmıştır. Geçenlerde Niyazi başkanla da konuştum, Gençlerbirliği’nin bu durumdan kurtulması için oyuncu desteği ve yapabileceğimiz ne destek var ise yaparız. Gençlerbirliği Ankara’nın köklü kulüplerinden biri ve bu duruma düşmesi bizi üzer. Gençlerbirliği toplumunun da bunu yanlış anlamaması lazım. Bu destek bir tek Gençlerbirliği’nin var olması, yaşaması, Süper Lig ’e yeniden çıkması ve Süper Lig’de savaşım etmesi içindir. Biz Gençlerbirliği’nin var olması ve başarı göstermiş olması için elimizden ne geliyorsa halletmeye hazırız” ifadelerini kullandı.

Alper ŞAŞMAZ – Ercan ATA / ANKARA, (DHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz