Rıza Çalımbay: Kalan 4 maç bizim için transferden önemli

Skordan fazlaca oynadıkları oyunun daha mühim bulunduğunu ifade eden Rıza Çalımbay, ?Hazırlık maçlarında netice değil, oynayacağımız oyun mühim. Bugün de herkesi oynattık. Tüm arkadaşlarımıza talih verdik. Hem maç temposunu kazanmak için hem lige iyi bir giriş yapmak için bu maçlar bizim için fazlaca mühim. Birazcık ilkin söylediğim şeklinde skordan fazlaca, bizim için oyun mühim? ifadelerini kullandı.

”AVRUPA?YA GİTMEK, İYİ İŞLER YAPMAK İSTİYORSANIZ BUNA KATLANMAK GEREKİYOR”

Mart ayına kadar Avrupa maçı oynamayacaklarını bu zamanda ligde iyi bir konuma gelmek istediklerini söyleyen tecrübeli teknik adam, ”Bizim için hem lig hem Avrupa’yı götürmek zor oluyor. 2, 3 günde bir maç oynuyorsunuz. Sakatlıklar oluyor. Mesela; Prag’a maça gidiyorsunuz, dönüşünüz ertesi gün sabaha karşı oluyor. Ondan 2 gün sonrasında tekrar maç oynuyorsunuz. Onun için sıkıntılı bir dönem geçti. Bu ara bizim için fazlaca iyi oldu. Sakat arkadaşlarımızın bazıları geldi. Bu arayı iyi değerlendirip hem Avrupa’ya hem lige aynı şekilde devam etmek istiyoruz. Şimdi bir de Türkiye Kupası var. Sıkı maçlarımız var. Sıkça da maç oynuyoruz. Eğer Avrupa’da gitmek, iyi şeyler yapmak istiyorsanız buna katlanmak gerekiyor. Bizim ligde de iyi olmamız lazım ki Avrupa’da daha rahat oynayalım. Avrupa maçlarımız mart ayında. Mart ayına kadar iyi bir halde gitmemiz gerekiyor.” şeklinde konuştu.

”KALAN 4 MAÇIMIZ TRANSFERDEN DAHA ÖNEMLİ”

Lige kalan 4 maçın 3’ünü deplasmanda oynayacaklarını belirten Çalımbay, ”Transferden daha mühim olan bizim için kalan dört maçımız. Bu maçların 3’ü deplasmanda. İçerdeki tek maçımız Galatasaray ile. Bu maçları iyi şekilde bitirirsek, transferden daha mühim. Ondan sonrasında geçirme 1, 2 tane ne olursa olsun yapılması gerekiyor” diye konuştu.

”UĞUR İÇİN GELEN BİR TEKLİF YOK”

Takımın mühim isimlerinden sol bek Uğur Ziraatçi’nin Galatasaray’ın gündeminde olması hatırlatılan Rıza Çalımbay, sözlerini şu şekilde sürdürdü

”Uğur’u şu anda verme şansımız yok. Bir de gelen bir teklif de yok. İki tane sol bekimiz var. Ziya da sakat. O yüzden oyuncu vermekten ziyade, oyuncu almamız lazım.”

”LEKE JAMES’İN YERİNE BİR ADAM ALMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Geçirme yapılacak bölgelerin şu anda belli olmadığını belirten Çalımbay, ”Şu maçları bir bitirelim iyi bir halde. Kir James sakat. 6 ayı buldu. Ondan yararlanamayabiliriz. Ya da geç yararlanabiliriz. Onun yerine bir adam almaya çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz