Galatasaraylı Barış Alper Yılmaz: Kendimi daha da geliştireceğim

Dünya Kupası sebebiyle lige verilen arada kamp için Antalya Belek Gezim Merkezi’ne gelen Galatasaray , ilk antrenmanını bugün gerçekleştirmiş oldu.

Antrenman öncesi Galatasaraylı futbolcu Sulh Alper Yılmaz, basın mensuplarına açıklamalarda bulunmuş oldu. Sulh Alper’in açıklamaları şu şekilde:

“İstanbul’daki kampımız oldukca güzel geçti. Antalya’ya geldik. Burada da güzel bir kamp yapacağımızı düşünüyorum. Kazasız belasız bir halde geçmesini arzuluyorum. Ara sıra biçim düşüklüğü olabiliyor. Futbol hep aynı oynanmıyor. Kimi zaman hatalar yapabiliyoruz fakat biz Galatasaray’ız. Taraftarlarımızın desteğiyle en iyi Galatasaray’ı izleteceğimize inanıyorum. İyi ve sıkı çalışıyoruz. Ara bizlere iyi gelecek. Ara sonrasında kaldığımız yerden devam edeceğiz. Kimi zaman fena maçlar da çıkarabiliyoruz fakat taraftarlarımız daima bizi destekliyor. Desteklemeye de devam etsinler. İyi bir Galatasaray olacağına inanıyorum.”

‘Onlar esin kaynağımız’

“Takımda rekabet güzel bir şey. Tüm oyuncular Galatasaray’ın başarısı için rekabet ediyor. İçeride oldukca güzel bir arkadaşlığımız var. Takımda büyük oyuncular var. Onlardan bir şeyler öğrenmemiz lazım. Genç oyuncular olarak takımda olduğumuz için mutluyuz. Bilhassa Gomis ve Icardi’nden oldukca şey öğreniyorum. Onlar bizim esin kaynağımız.”

‘Maç değil süreç odaklıyım’

“Kısa süreli performanslara değil, kariyerimin tamamına odaklanıyorum. Bir senedir ustalaşmış bir ekiple çalışıyorum. Vakaya birkaç maç için değil yalnız süreç odaklı bakıyorum. Kendimi geliştirdiğimi ve daha da ilerleyeceğimi düşünüyorum. Daha iyi bir Sulh olacağını düşünüyorum. İlk geldiğimde birazcık daha dağınık bir Sulh vardı. Bugün her anlamda daha iyi bir Sulh var. Ustalaşmış bir ekiple çalışıyorum.”

‘Burak Yılmaz’a benzetilmek…’

“Burak Yılmaz’a benzetildiğimi oldukca söylüyorlar. Burak ağabeyi de oldukca seviyorum. Ona benzetilmek benim için oldukca büyük duygu. Hocam bana nerede talih verirse takımıma katkı vermek isterim.”

‘Okan Buruk benden ümitli’

Sürem başından beri oldukca iyi çalışıyoruz. Hocam da Beşiktaş derbisinde bana talih verdi. Hocamın benden oldukca ümitli bulunduğunu düşünüyorum. Kendisiyle hep konuşuyorum. Eksiklerimi konuşuyoruz. Hocam büyük bir maçta bana talih verdi. Ben de onun itimatını boşa çıkarmamak için savaşım ettim. Benim için iyi bir maçtı.”

ANTALYA, (DHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz