Fenerbahçe, Arda Güler için Gençlerbirliği'yle anlaştı! İşte bonservis bedeli…

Sarı-Lacivertliler’de flaş Arda Güler gelişmesi… Almış olduğu kısıtlı sürelerde ortaya koyduğu futbol ve skor katkısıyla dikkatleri üstüne çeken, tüm futbolseverlerin sevgisini kazanarak neredeyse her stadyumda adı haykırılan 17 yaşındaki futbolcu performansıyla devleri peşine takmıştı.

A Ulusal Ekip’a terfi etti

Genç futbolcu için şimdiden Avrupa ekipleri sıraya girerken, Fenerbahçe de üstün dereceli bonservis bedeliyle oyuncusunu yurt dışına göndermenin hesaplarını hayata geçirmeye başlamıştı. Geçen sürem A takıma yükselen ve bu sürem takımın başına Jorge Jesus’un gelmesiyle gelişimine odaklanan yıldız oyuncu, kısa sürede A Ulusal Ekip’a kadar yükselmişti.

Öncesiz rakip tehlikesi…

Bir tek Fenerbahçe’nin değil, Türk futbolunun geleceği olarak görülen Arda Güler, 2019 yılının şubat ayında Gençlerbirliği’nin altyapısından geçirme edilmişti. Anlaşmaya bakılırsa Başkent ekibi, genç yeteneğin yüzde 20 hakkını elinde tuttu. Arda’nın yapmış olduğu müthiş patlama ve Avrupa devlerini peşine takmasının arkasından bu hisse, tekrardan gündeme geldi. Gençlerbirliği hakkını istediği takıma satma şansına haiz. Sarı-Lacivertliler, öncesiz rakiplerin devreye girmesinden kaygı ederek harekete geçti. Uzun devam eden görüşmelerin arkasından Ali Koç ile Gençlerbirliği Başkanı Niyazi Akdaş içinde antak kalma sağlandı.

Her an açıklanabilir

Buna bakılırsa Fenerbahçe, Arda’nın bonservisinin yüzde 20’si için KırmızıSiyahlılar’a 2.5 milyon Euro ödeyecek. Ek olarak 1. Lig’de kötü bir dönemden geçen ve düşme hattında yer edinen Gençlerbirliği’ne kiralık oyuncu desteği sağlanacağı öğrenildi. Taraflar arasındaki anlaşmanın kısa süre içinde resmiyete dökülmesi umut ediliyor.

Spor KralÖzel / Yusuf Dursun

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz