Beşiktaş'tan transfer için dev plan!

Şenol Güneş yönetimindeki Beşiktaş , kadroda hazırlandığı değişimle ara aktarma dönemine damga vurmaya hazırlanıyor. Beşiktaş Yönetimi, hedefteki 3 yıldızdan minimum 2’sini ekibe katmak adına kesenin ağzını açmaya hazırlanıyor. 

Yüksek gerilimli divan!

Beşiktaş’ın dün meydana gelen toplantısına divan başkanı Tevfik Yamantürk ve kulüp başkanı Ahmet Nur Çebi’nin sözleri damga vurdu…

Yamantürk: Ekip, 3 yılda 5 alıştırmacı değiştirdi. Benim aklıma yatmıyor. Ahmet Nur Çebi Bey’le bu çatı altında olmasak inanırım ki ne o benimle, ne de ben onunla arkadaşlık, komşuluk yapmak istemeyiz. Hatta akrabalık dahi yapmak istemeyiz.

Çebi: Sayın Başkan, benden yaşça büyük olduğundan kendimi frenleyeceğim. Ben 5 hoca değiştirmedim. Bir tanesi ben geldiğimde vardı. Sergen hoca kendisi gitmek istedi. Önder Karaveli altyapı hocasıydı. Şenol hoca için 5. diyorsunuz. Daha değiştirmedik!

Beşiktaş Kulübü’nün 2022 yılı 3. olağan divan kurulu toplantısı dün Vodafone Park’ta yapılmış oldu. Etkinliğe, divan başkanı Tevfik Yamantürk’le kulüp başkanı Ahmet Nur Çebi’nin karşılıklı açıklamaları damga vurdu. Fazlaca sert açıklamalarda bulunan Yamantürk, “Fikret Orman döneminde biz bazı şeyleri görüşüyordu fakat maalesef bu başkanımızla bir bu görüşmeleri bitirdik. Bunu anlıyorum fakat kabul etmiyorum. 3 yılda 5 alıştırmacı değiştirdi ekip. Benim aklıma yatmıyor. Ahmet Nur Çebi Bey’le bu çatı altında olmasak inanırım ki ne o benimle, ne de ben onunla arkadaşlık, komşuluk yapmak istemeyiz. Hatta akrabalık dahi yapmak istemeyiz” dedi.

‘6 ay ödenmeyen maaşlar vardı’

Yamantürk’ten bir süre sonrasında söz alan başkan Ahmet Nur Çebi, konuşmasına, “Acayip bir divan toplantısı oldu. Fakat sayın başkan benden yaşça büyük olduğundan kendimi frenleyeceğim. Konuşulan şeyler oldukca ağırdı” diyerek başladı. Çebi, sonrasında, “Ben 5 hoca değiştirmedim. Bir tanesi ben geldiğimde vardı aslına bakarsanız. Sonrasında Sergen hoca kendisi gitmek istedi. Önder Karaveli altyapı hocasıydı. Şenol Hoca için 5. hoca diyorsunuz. Daha Şenol hocayı değiştirmedik. Buraya geldiğimizde elektrik problemi vardı, 6 aydır ödenmeyen maaşlar vardı. Biz bu süreci, elimizi cebimize atarak ve 675 milyon lira kefalet vererek ayakta tutmaya çalıştık” dedi.

‘3 milyar TL bizlerden kaynaklı değil’

Başkan, sözlerinin devamında, “Pandemi döneminde 4 tane kupa kazandık. Kolum kırıldı, 3 kez kovid oldum fakat mücadeleye devam ettim. Ben, Beşiktaş’ta Beşiktaş için varım. Borçları kapatacağını söyleyen sayın divan başkanı bunu bir halde yapacaksa, onlara hizmet etmek boynumuzun borcu. Buraya gelir ve oturursunuz, ikimiz de size ihtiyaç duyulan desteği veririz. Tyler Boyd 180 milyon Lira, Ljajic 220 milyon Lira, Lens 240 milyon lira, Douglas da 80 milyon Lira kulübe yük olmuştur. Ortalama 700 milyon Lira burada bir zarar var. Pandemi de 115 milyon zarar ettirdi. Ortalama 3 milyar Lira bu yönetimden kaynaklanmayan zarar var” ifadelerini kullandı.

Josef de Souza’ya 1 milyon Euro

Kartal’ın tecrübeli ön liberosu Josef de Souza, bu sürem hem sakatlık hem de mental olarak sıkıntılı süreçler yaşamıştı. Deneyimli oyuncunun sürem sonunda bitecek sözleşmesi gündemde… Gelecek sürem da takımda kalmak isteyen Josef de Souza, mukavelesini uzatmak için yönetimden haber bekliyor.

Siyah-Beyazlı idarecilerin de teknik direktör Şenol Güneş ile görüşme gerçekleştirdiği ve 33 yaşındaki oyuncuya 1 senelik sözleşme teklif edileceği öğrenildi. Yönetim, 1.6 milyon Euro maaş alan Brezilyalı’ya yeni sözleşme için 1 milyon Euro önerecek.

Transferde dev plan!

Ara aktarma dönemine damga vurmak için çalışmalarını sürdüren Kara Kartal’da hedef; Hakim Ziyech, Takuma Asano ve Nwakaeme üçlüsünden minimum 2’sini ekibe katmak… Yönetim, bu planını gerçekleştirmek için kesenin ağzını açmaya hazırlanıyor!

Siyah-Beyazlılar’da teknik direktör Şenol Güneş, takıma 4 takviye yapılmasını istemişti. Bu doğrultuda çalışmalarını yürüten yönetim, Rachid Ghezzal’ın sakatlığı ve Kevin N’Koudou’nun da beklentilerin altında kalması sebebiyle hücumdaki 2 bölgeye de takviye yapmayı amaçlıyor. Bir de stoper hattını yeni bir isimle güçlendirmeyi amaçlayan yönetim, sol beke de uygun şartlar oluşması halinde bir futbolcu alabilir. Bilhassa saldırı hattı için bir marka transferi yapmayı amaçlayan Kara Kartal, bu doğrultuda İngiltere Premier Lig ekibinden Hakim Ziyech’i almak istiyor. Ada kulübüyle kiralama mevzusunda büyük seviyede anlaşmaya varan idareciler, yıldız isimle de Fas formasıyla Dünya Kupası’ndaki macerası sonrasında temaslara başlamış olacak.

Hakim Ziyech, Fas ulusal takımının saldırı hattındaki en tehlikeli sonuç adı.

Asano, bonservisiyle…

Kara Kartal, Katar’daki bir öteki futbolcuyu daha takipte… Yönetim, Japonya’yla son 16’ya kalan Takuma Asano’yu da bonservisiyle ekibine katmayı amaçlıyor.

Japonya formasıyla grup maçlarında sonradan oyuna dahil olan Asano, klasıyla dikkat çekiyor. 

Öte taraftan Al Fahya’daki macerasını bitirme sonucu alan Anthony Nwakaeme de radardaki bir öteki isim…

Bir süredir İstanbul’da bulunan Nwakaeme, Kara Kartal’a imza atmaya hazır.

Beşiktaş Yönetimi’nin listede bulunan bu 3 isimden minimum 2’sini ekibine kazandırmak için kesenin ağzını açmaya hazır olduğu kaydedildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz