Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'den Onur Bulut açıklaması!

Sezona Valerien Ismael yönetiminde başlamış olan Beşiktaş art arda alınan fena sonuçların arkasından Fransız teknik insanla yolları ayırmış ve ekibi Şenol Güneş’e emanet etmişti. Tecrübeli hocayla ilk maçına Ümraniyespor karşısında çıkan ve sahadan 5-2’lik zaferle ayhrılan Siyah-Beyazlılar, Galatasaray karşısında 2-1 kaybetse de camiaya ümit vermişti. Bölme’deki terör vakası sebebiyle Antalyaspor mücadelesi ertelenirken, Dünya Kupası arasına girildi.

Emek harcamalar başladı

Güneş’le yeni bir sayfa açan Kara Kartal, Dünya Kupası arası sonrasında çıkışa geçmeyi hedefliyor. Tüm planlar zirve üstüne yapılırken, dönem arası transferleri için de şimdiden emek harcamalar başladı. Beşiktaş yönetimi, basın mensuplarıyla söyleşi yemeğinde bir araya gelirken, gelecek adına Başkan Ahmet Nur Çebi mühim açıklamalar yapmış oldu.

‘Federasyona resmen ileteceğiz’

Şenol Güneş’in basın toplantısında ‘Kadromda görmek isterim’ söylediği Kayserisporlu Onur Bulut için Siyah-Beyazlılar’ın patronu, “Şimdilik eğer olmazsa olmazımız değil” ifadelerini kullandı. Kademeli olarak düşmesi planlanan ve gelecek sürem 7-4’e geçmesi gerek yabancı sınırı kuralını da desteklediklerini kaydeden Ahmet Nur Çebi, “Gelecek sürem daha çok yerli oyuncu oynatma zorunluluğu olmalı. Biz bu sürem başlangıcında kuralın değişmesini istedik; olmaz dediler. Ikimiz de ona bakılırsa geçirme yaptık. Gelecek sürem yabancı oyuncu sayıyı artmamalı. Biz gelecek sürem için 7+4 olmasını istiyoruz. Bu talebimizi federasyona resmi olarak ileteceğiz” yorumunu yapmış oldu.

‘En zor dönem bizim’

Öte taraftan Çebi, “Benden daha zor bir dönemde başkanlık icra eden olmadı” diyerek bilhassa pandemi süreci ve kulübe başkanlık halletmeye başladığı devrin zor şartlarının aynı zamana denk gelmesini dile getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz