Fenerbahçe Stadyumu'nun ismi Atatürk Stadyumu oluyor!

Fenerbahçe ‘de Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi Ülker Stadyumu’nun adının Mustafa Kemal Atatürk Stadyumu olması için harekete geçildi. 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Rıfat Perahya, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda düzenlenen derneğin 30’uncu Yıl Kutlaması’nda yapmış olduğu konuşmada Cumhuriyet’in 100’üncü senesinde Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi Ülker Stadyumu’nun adının Mustafa Kemal Atatürk Stadyumu olmasını talep etti. Talep, üyeler tarafınca alkışlarla desteklendi.

Bu talebin sonuna kadar arkasındayız

Perajya’nın sözlerinin peşinden Fenerbahçe Başkan Ali Koç da teklifi pozitif bulduğunu belirterek, “Talebin sonuna kadar arkasındayız. Ihtiyaç duyulan ne ise yapılacak” ifadesini kullandı. Sarı lacivertli kulübün başkanı şunları söylemiş oldu: “1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Rıfat Perahya oldukca mühim bir noktaya değindi. Birkaç senedir bazen Yüksek Divan Kurulu toplantılarında da dile getirildi.

29 Ekim 2023’te değişim yapılabilir

Kurultay üyelerinden de stadımızın isminin Mustafa Kemal Atatürk Stadı olması yönünde mektuplar almaya başladık. Mevzuata nazaran stat adı yönetim kararıyla değişmiş olur sadece bunun, topluluğun ekseri kararıyla olması gerekir. Bu arzuyu tüm toplum olarak talep edin, gereğini yapalım. Biz bunu 100. senenin en büyük görevi olarak kenara yazdık. Talebin sonuna kadar arkasındayız. Bu isteği 100’üncü yıl tamamlanmadan kim bilir 29 Ekim 2023’de hayata geçirelim.”

(Özgürlük)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz