Fenerbahçe'de Jorge Jesus ve futbolculardan anlamlı hareket

Sarı-lacivertlilerin, “Cumhuriyet’in 100. senesinde Başöğretmen Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına Anadolu’da YÜZ kızımız olacak, Cumhuriyet’in izinde, yarınlara güvenle bakan” ifadesiyle yapmış olduğu açıklamada, ” Fenerbahçe Futbol Ekibi olarak; ilişik olduğu toplumun en kuvvetli parçası, hassasiyetlerinin sahiplenicisi, ülkesinin değerlerine sıkı sıkıya bağlı Cumhuriyet’in feneri olan kulübümüzün, Cumhuriyet’in 100. yılı için duyduğu heyecanı, Ata’sının izinde attığı ve atacağı adımları, gururla sahipleniyoruz” denildi.

Izahat şöyleki;

“Fenerbahçe’nin, tarihten bugüne, 7’den 70’e milyonların kalbinde edinmiş olduğu eşi olmayan yerde paye sahibi olan futbol ekibi olarak bu mevzuda bizim de sorumluluğumuz bulunduğunu düşünüyoruz.

Milyonlarca taraftarın sahadaki, sokaktaki ve hatta dünyadaki sevincinin deposu olduğumuzu bilerek, sahadaki mücadelemizi sonuna kadar sürdürürken bu ülkenin sonsuza dek refah içinde, modern, çağıl şartlarda yaşamasının yegâne sağlayıcısı olan Cumhuriyet için ikimiz de bir adım atıyoruz.

Bu güzel ülkenin, bu fedakâr milletin, Yüce Önder Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde bir çağ ilkin Anadolu’da başlamış olan, Cumhuriyet’le taçlanan mücadelesine minnet, saygı ve bağlılığımızı göstermek adına; geleceğin mimarı olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nde; “Anadolu’da Bir Kızımız Var” diyoruz,

kendi ayaklarının üstünde durmayı başaran, kuvvetli hanımefendilerin yetişmesine bir nebze olsun katkıda bulunabilmek için Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına, Anadolu’da 100 kız öğrencinin Cumhuriyet Bursu ile yanında olacağımızı gururla duyuruyoruz!

Cumhuriyetin 100. senesinde, hayallerini gerçekleştirmek için çabalayan kız öğrencilerin yanında olarak bu mevzuda milyonlara örnek olmak istiyoruz.

Uzun senelerdir, ülke genelinde bilhassa bayanlar, kız çocuklarına eğitim, burs, meslek edindirme adına katkıda bulunan Modern Yaşamı Destekleme Derneği ile beraber atacağımız bu adımın, imkânı olan hepimiz için bir vesile olmasını umuyor ve diliyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz