Benfica'dan Haris Seferovic açıklaması

Galatasaray ‘ın sürem başlangıcında Benfica’dan kiralık olarak ekibine katmış olduğu Haris Seferovic ile yollarını ayırmaya hazırlandığı belirtiliyor. Yaşanmış olan bu gelişme, Portekiz basınında geniş yer bulurken Benfica Teknik Direktörü Roger Schmidt’e de soruldu. 

Beklentileri karşılayamadı

Galatasaray’ın yaz geçirme döneminde Mauro Icardi hamlesi öncesi ekibine katmış olduğu Haris Seferovic, Sarı-Kırmızılılar’daki performansıyla beklentilerin altında kaldı. İsviçreli oyuncu, ligde 4’ü ilk 11 olmak suretiyle çıkmış olduğu 8 maçta gol yada asist katkısı veremedi. 

Seferovic, Türkiye Kupası’nda Galatasaray formasıyla 2 maçta 2 gol katkısı sağlarken ligdeki performansı sonrası yolların erken şekilde ayrılması gündeme geldi. 

Opsiyonu 20 maçta devreye giriyor

Galatasaray’ın kiralık olarak ekibine katmış olduğu Seferovic’in bir de satın alma opsiyonu bulunuyor. Fakat bu opsiyonun 20 maça ilk 11’de çıkması halinde devreye gireceği öğrenilmişti. 

2.5 milyon Euro’luk satın alma opsiyonunun devreye girmesi adına 20 maçta ilk 11 oynaması ihtiyaç duyulan Seferovic; şu ana kadar ligde 4, Türkiye Kupası’nda 2 maça ilk 11’de başlayabildi. 

Gözden çıkarıldı

Bafetimbi Gomis’in sezona iyi başlaması ve sonrasında ilk 11’e adapte edilen Mauro Icardi’nin yüksek formu sebebiyle Haris Seferovic’in gözden çıkarıldığı belirtiliyor. Sarı-Kırmızılılar’ın Seferovic’i Benfica’ya geri yollamak istediği iddiaları gündeme gelmiş durumda. 

Roger Schmidt’ten izahat

Haris Seferovic’in Benfica’ya geri yollanacağı iddiaları, Portekiz basınında da geniş yer buldu ve bu gelişme, Benfica’nın teknik direktörü Roger Schmidt’e de soruldu. Soruya ilişkin yapmış olduğu açıklamada Alman teknik adam, “Bu ihtimali ilk kez duydum. Benim bildiğim sürem başından sürem sonuna kadar Galatasaray’a kiralandı” dedi. 

Benfica yanaşmıyor

Portekiz basınından Record, Galatasaray’ın bu konudaki talebine karşın Benfica’nın sürem bitmeden Haris Seferovic’i geri almaya sıcak bakmadığını aktardı. A BOLA, bu şekilde bir durumun gerçekleşmesinin sadece tüm taraftarların anlaşmasıyla mümkün olabileceğini belirtti. Burada Benfica, negatif bakarken şu an İsviçre ile Dünya Kupası’nda olan Haris Seferovic’in de sonucu ehemmiyet taşımakta. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz