Florya'nın Talisca'sı: Berk Kızıldemir

Galatasaray yeni yönetimiyle futbolda yeni bir yapılanmaya giderken alt yapıdada köktencilik değişimler hayata geçirmeye hazırlanıyor. Buyruk Kıvırcık önderliğinde geçen sezondan bu yana başarı göstermiş işlere imza atan Galatasaray alt yapısının yeni yıldız talibi Berk Kızıldemir…

2016’DA FUTBOLA BAŞLADI

Berk Kızıldemir 11 Aralık İstanbul Büyükçekmece doğumlu. Futbola 2016 senesinde Büyükçekme Mimarsinanspor’da başladı. 2 yıl burada futbol oynadıktan sonrasında 16 yaşındaki futbolcu 2019 senesinde Galatasaray’a aktarma oldu. Berk Kızıldemir 2019 yılından bu yana Florya Metin Oktay Tesisleri’de ve Galatasaray alt yapısında forma giyiyor.

İKİ SEZONDA 19 GOL ATTI!

Berk Kızıldemir Seçkin Akademi U14 liginde ilk sezonunda 19 maçta 8 gollük performans sergiledi. Genç yıldız talibi U16 Ligi’nde ise 21 maçta 11 gol atarak tüm dikkatleri üstüne çekti. U16 ve U17 Türkiye Finalleri’nde de forma şansı gören Berk çıkmış olduğu 4 maçta 2 gol kaydetti. Berk Kızıldemir Galatasaray kariyerindeki ilk golünü ise U14 Ligi’nde Fenerbahçe ‘ye attı.

GALATASARAY SONRASI MİLLİ TAKIM

Berk Kızıldemir Galatasaray’a aktarma olduktan sonrasında Ulusal Ekip kapıları da kendisine açıldı. 5 kez U16 Ulusal Ekip forması giyen 16 yaşındaki futbolcu peşinden 3 kez de U17 Ulusal Ekip’ına çağrıldı. Berk Kızıldemir A Ulusal Ekip’la ilk golünü ise Haziran ayında oynanan hususi maçta Gürcistan’a attı. Genç oyuncunun gelecek dönemde de Ulusal Ekip’ın öteki yaş gruplarında vazife alması planlanıyor.

OKAN BURUK A TAKIM’A ALDI!

Galatasaray’da sürem başlangıcında Okan Buruk göreve ulaştıktan sonra Florya’da meydana gelen ilk kampa 2006 doğumlu Berk Kızıldemir’i de aldı. O dönem Ulusal Ekip kampında olan Berk Kızıldemir Ulusal Ekip’dan döndükten sonrasında Florya Metin Oktay Tesisleri’nde meydana gelen yeni sürem A Ekip kampına katılan en genç oyunculardan biri oldu.

İSTANBULSPOR MAÇINDA SÜRE ALDI

Ulusal Ekip’lara verilen arada İstanbulspor’la hazırlık maçı meydana getiren Galatasaray’da teknik direktör Okan Buruk 16 yaşındaki yıldız adayına ilk kez forma şansını bu maçta verdi. Berk Kızıldemir uzatma dakikalarında 5 dakika oyunda kalırken tek şutla standardını ortaya koydu. Maçın uzatma anlarında Berk’in mükemmel şutunu İstanbulspor kalecisi Alp Arda zorlukla çeldi.

FLORYA’DA TALISCA DİYORLAR

2006 doğumlu Berk Kızıldemir’e Florya’da Talisca diyorlar. 10 numara bölgesinde oynayan ve sol ayağını kullanan Berk Kızıldemir’in bununla beraber stilide bir dönem Beşiktaş forması giyen Talisca’ya benzetiliyor. Genç oyuncu bununla beraber Talisca şeklinde frikikleri de oldukca etkili kullanıyor.

PROFESYONEL YAPILACAK

Galatasaray yötemini kısa sürede alt yapıdaki mühim yıldız adaylarıyla ustalaşmış sözleşme imzalamaya hazırlanıyor. Bu adlardan birinin de Berk Kızıldemir olduğu öğrenildi. 16 yaşındaki yıldız adayının Galatasaray’la hemen hemen ustalaşmış sözleşmesi bulunmuyor. Berık Kızıldemir’in bu sürem Galatasaray’da ve U19 takımında forma giymesi planlanıyor.

Yakup Çınar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz