Hasan Çavuşoğlu: Birileri de çıkıp ‘Biz bu işi yaparız’ desin

Süper Lig ’de çıkmış olduğu 8 müsabakada 3 yenilgi, 3 beraberlik ve 2 yengi alan Alanyaspor , 9 puan ile 11. sırada yer ediniyor. Alanyaspor, geçen sürem ise 4 yengi, 2 yenilgi ve 2 beraberlik alarak 14 puan toplamıştı. Alanyaspor’un ligdeki durumu hakkında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu, geçen sürem ilk 3 maçın 2’sinin kaybedildiğini bu sürem ise 8 maçın 3’ünü kaybettiklerini söylemiş oldu. Eleştirilere bakmadığını belirten Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, kulübün fazlaca daha mühim sorunları olduğuna dikkat çekti. Durağan(durgun) gelir kaynaklarının neredeyse olmadığını ve ona karşın kulübü 12 senedir yönettiklerini belirten Başkan Çavuşoğlu, “Biz yönetim olarak 12’inci yıla girdik. Bu kulüp için neler yaptığımızı, gecemizi gündüzümüze kattığımızı, ne emekler yaptığımızı en yakınımızdaki insanoğlu fazlaca iyi bilir. 0 denecek kadar durağan(durgun) gelir kaynakları olan bir kulübü Süper Lig’de götürmeye çalışıyoruz. Ilk olarak bunu her insanın anlaması lazım. Dışarıdan konuşmakla bu işler yürümez, Dışarıdan eleştirmekle bu işlerin olmadığını her insanın bilmesi lazım. Bu kulübün nasıl yönetildiğini fazlaca merak edenler gelip benimle yedi gün zaman geçirsinler. Kulüp için neler yaptığımızı o süre fazlaca daha iyi görürler” dedi.

“Ekip fena gittiğinde eleştiriyorsanız tüm maçlara geleceksiniz”

Yandaş eleştirilerine yönelik stadın yalnız büyük maçlarda dolduğu vurgusunda bulunan Başkan Çavuşoğlu, “Süper Lig’i 5. sırada bitiren bir futbol takımının maça gelen izleyici sayısını biliyorsunuz ki. 2-3 bin civarında yandaş geliyor. Büyük takımların maçlarında doluyor. Hepimiz tuttuğu büyük takımların maçlarına geldiği için doluyor. Biz büyük takımların maçlarına gelenlerin her maça gelmesini istiyoruz. Madem Alanyalısınız, madem Alanyasporlusunuz, takımın fena gittiği zamanda eleştiriyorsunuz, o süre tüm maçlarına geleceksiniz. 10 bin kişilik stadı dolduracaksınız” ifadelerini kullandı.

“Birileri de çıkıp ‘Biz bu işi yaparız’ desin, bizde birazcık dinlenelim”

Transferlerin geç yapılması nedenlerini açıklayan Başkan Çavuşoğlu, erken dönemde iyi futbolcu almak için bütçe olması icap ettiğini ve ciddi bonservis ya da kiralama ücretlerinin ödenmesi icap ettiğini söylemiş oldu. Eleştirilerde bulunanlara yönelik Başkan Hasan Çavuşoğlu, “Kulübün bütçesi, mali durumu belli. Nasıl yapacaksın? Alanyaspor’u Süper Lig’e taşıdınız gelirler nereden? Gösterim hakları ne kadarını karşılıyor? Yönetimin nasıl yönetim ettiğini merak ediyorlar mı? Oyuncu satıyoruz, bir şeyler hayata geçirmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Eleştiride bulunanlara yönelik yanıt veren Başkan Çavuşoğlu, “Bu kulübü götürmeye çalışıyoruz. Bizde nereye kadar götürürüz kestiremiyorum. Bizde yavaş yavaş bu işlerden yorulmaya başladık. Birileri de çıkıp ‘Biz bu işi yaparız’ desin, bizde birazcık dinlenelim. Birazcık da başkaları yapsın, bizde destek olalım. Madem o denli eleştiriyorlar buyursunlar. Kulüp burada. Hakikatten ‘Bu kulübü biz yönetiriz’ diyebilen var ise biz devredeceğiz. Konuşmakla bu işler olmuyor. Zamanında Alanyaspor 2. Lig’de iken 2 ay kulübe başkan bulamadıklarında neredeydiler. O günlerde asla kimse Alanyaspor’un Süper Lig’de oynayacağını hayal ediyor muydu? Kimse etmiyordu. Bugün Alanyaspor Süper Lig’de. Bunun kıymetini bilmek lazım. Fakat maalesef Alanya’da bu kulübün Süper Lig’de olmasının kıymeti bilinmiyor. Bu gerçek ve net” dedi.

“Hem teknik heyete hem de futbolcularımıza güveniyoruz”

Son gelen futbolcular ile beraber takımda hazır olmayan futbolcular bulunduğunu ifade eden Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, ilerleyen süreçte takımın toparlanacağını söylemiş oldu. İyi bir ekip kurduklarını ve her zamanki hedeflerinin ilk 10 içinde en iyi yerde olmak bulunduğunu belirten Başkan Çavuşoğlu, futbolun doğası gereği inişler ve çıkışlar bulunduğunu dile getirdi. İlk 7 haftaya nazaran iyi yerde olmadıklarını söyleyen Başkan Çavuşoğlu, “İlk 7 haftayı değerlendirecek olursak fazlaca fena değiliz, iyi bir yerde de değiliz. Orta sıralardayız. Hem teknik heyete hem futbolcularımıza sonuna kadar güveniyoruz. Birilerinin demesiyle biz ne hoca getiririz ne de futbolcu getiririz. Kusura bakmasınlar biz işimizi biliriz. Bildiğimiz için bu zamana kadar yaptık. Biz gerektiği süre lüzumlu hamleleri yaparız. Bizim şu anda başka hiçbir düşüncemiz yok. Hem teknik heyete hem de futbolcularımıza güveniyoruz. İnşallah hep birlikte toparlayacağız ve daha iyi bölgelere geleceğiz” şeklinde konuştu.

İHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz