Erden Timur'dan Yusuf Demir ve Mauro Icardi açıklaması!

Galatasaray Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur, Beyaz TV’ye açıklamalarda bulunmuş oldu. Erden Timur, Yusuf Demir ve Mauro Icardi hakkında dört gözle beklenen mevzulara açıklık getirdi.

ICARDI GERÇEKLERİNİ ANLATTI

Ne diyeyim gülüyorum, başka diyecek bir şey yok. Okan Hoca söylemiş oldu. Çarşamba günü herhalde adelede vardı bir şey, sonrasında da son antrenmanda benzer bir şey oldu. Okan Hoca da söylemiş oldu son dönemde yaşamış olduğu bir şey oldu için esasen mental olarak da bir şey yok. Hiçbir şey yok. Gülünç kısaca. İnanmak da istemiyorum fakat insanoğlu bu şekilde şeyler çıkartarak yıpratmaya çalışıyorlar diye düşünüyorum. Hepimiz ulusal ekip içinde gitti. Mata da gitti, şimdi BAY haftamız var gene Mata da gidecek. Son anda geldikleri için eşyalarını falan topluyorlar. Icardi’nin mevzusu da ailesel şeyler için gitti.

Bilerek mi çıkartılıyor, hakikaten bizim aramızdan mı çıkıyor bilmiyorum fakat öyleyse eğer fazlaca üzücü bir şey. Her insanın dönem dönem sorunları olabiliyor ailesinde de. Bu yalnız futbolculara özgü bir şey değil. Her insana olabiliyor. On gün olan bir insan ile ilgili bu kadar tevatür şey konuşuluyor. Anlamakta güçlük çekiyorum. Tek başına gitmiş olsa hadi diyeceğim ki yanlış anlaşılıyor. Hepimiz gidiyor.

YUSUF DEMİR AÇIKLAMASI: ANAYASA’YA AYKIRI

Yusuf Demir sonuçta Türk. Bunu yalnız Yusuf bazında da düşünmemek gerekiyor. Yusuf şeklinde bir sürü oyuncu var. Sorun Yusuf meselesi değil. Sorun Galatasaray meselesi değil. Sorun orada Türk vatandaşı olan bir sürü Türk evladımız var diyeyim. Anayasanın 10. maddesine de aykırı. Anayasanın emek harcama hakkı maddesine aykırı. Bu çocuklar Türkiye ulaştığında direkt çalışabiliyor başka bir yerde. Fakat bu şekilde olunca emek harcama izni alması gerekiyor. Orada bir aykırılık var. Bizim oyuncularımızdan İtalyan pasaportuna haiz oyuncular hem de başka ülke vatandaşı fakat İtalya’ya gidince İtalyan olarak oynuyor. Başka ülkelerde de bu şekilde. Avrupa’da çift pasaportu var ise o şekilde oynuyor. Avusturya Ulusal Ekibi’nda oynamasa Türk Ulusal Ekibi’nda oynasa Avusturya’da Avusturya vatandaşı olarak oynayacak. Kısaca bunu bu şekilde tatbik eden ender ülkelerden biriyiz. Çözüme ulaşması gerekiyor. Yusuf Demir için TFF Başkanına ya da Cumhurbaşkanına gitmemiz söz mevzusu değil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz