İlhan Palut: Bu maçı kazanmak değerliydi

Spor Toto Süper Lig ‘in 8’inci haftasında Arabam.com Konyaspor , sahasında Hangi Kredi Ümraniyespor’u 1-0 yenik etti. Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut ve Ümraniyespor Teknik Sorumlusu Tayfun Rıdvan Albayrak düzenlenen basın toplantısına katıldı.  

Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut, ligin üst sıralarında yer almak istediklerini belirterek şunları söylemiş oldu:

”Evet bugün birçok yönden kazanmamız ihtiyaç duyulan bir maçtı. Bir kere her maçta üç puan fazlaca kıymetli. Ligin üst sıralarında yer almak istiyoruz. Bunlar doğal her ne kadar ilerleyen haftada şekilleniyorsa da, alınan her puan ligin sonlarına doğru bizlere destek olacak. Ligin 8’inci haftasına geldiğinizde Konya’daki ilk maçımızdı. Seyircimizle gerçek anlamda ilk buluşmamızdı. O noktada da bizim için bu maçı kazanmak değerliydi. Maç öncesi maça bakışımız bu şekildeydi. Maçın içine girdiğimiz süre ilk yarı denetim bizdeydi fakat bunu net pozisyona çevirmekte açıkçası çok da fazla hünerli değildik. Bunun yanında pozisyon yoktu fakat fazlaca kıymetli bir dakikada Muhammet ile golü bulduk. İkinci yarı dönem dönem top Ümraniye’deydi. Fakat onların da net pozisyona girme yönünde sıkıntıları vardı. Biz burada daha etkili olabilirdik. Topa daha fazlaca haiz olabilirdik. Daha fazlaca geçiş imkanlarını daha kullanabilirdik. Efektif olabilirdik. Bu efektifliğe ikinci yarı bilhassa haiz değildik. Fakat bugün yaptıklarımızı kazanç olarak, yapamadıklarımızın da bilincinde olarak bu fazlaca kıymetli 3 puanı cebimize koyacağız. Hanemize yazdıracağız ve yarın itibarıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Palut, yerin yenilenmesiyle ilgili de ”Yeni zeminde maçtan 1 gün ilkin antrenman yapma durumumuz vardı. Son aşama sıhhatli bir zeminde bugün oynadık. Doğal ki hibrit çim, bizim için değişik bir tecrübe. Haftalar geçtikçe bu zemine adaptasyonumuz daha iyi olacaktır. Fakat hakikaten özenle çalışılmış. Dün meydana gelen antrenmandan sonrasında da en küçük bir tepki vermedi. Çim kalkmaları, bazı yerlerin ayrılmaları, sararmalar şeklinde şeylerin hiçbirisi olmadı. Bundan önceki zeminimizden daha sıhhatli bir zeminle karşılaştık. Oldukca şükür ki bu stadımızdan ayrı kaldığımız haftalar bizlere pahalıya patlamadı. Orada da kaybımızı en aza indirmiş olduk” diye konuştu. 

ALBAYRAK: BUGÜN PUAN ALMAK İSTİYORDUK

Ümraniyespor Teknik Sorumlusu Tayfun Rıdvan Albayrak ise Konyaspor’un bir oyun karakteri bulunduğunu belirterek, ”Bilhassa hücumuna oyun kurmayla süregelen, kendi birinci bölgesinden pas yaparak çıkan, sonrasında ikiden üçe geçerken kenar oyuncularını efektif kullanan, bunu kenara atağına da fazlaca oyuncu sokarak çoğalarak bu atakları sonuçlandırrmaya çalışan bir Konya vardı ki, tıpkısının aynısı bir gol yaptılar bizlere. Sonuçta Konya kendi planlarını daha iyi uyguladığı için maçı kazanmıştır. Bu anlamda hem teknik heyeti hem Konya oyuncularını ve camiayı kutluyoruz. Bizim açımızdan da gene her şeyin benzeri bir oyun oldu. Kısaca fazlaca kolay kırılan bir ekip değiliz. Kaybettiğimiz tüm maçları tek farkla kaybediyoruz. Oldukca skor üretmek için gol beklentisi ve ceza sahası girişi açısından maç ilkin söylemiştim, bu parametrelerde ilk dörde giriyoruz. Fakat sonuçlandıramadığınız süre bu parametrelerin bir anlamı kalmıyor. Bu ifadeleri anlamlı kılabilmek için bugün puan almak istiyorduk, kazanmak istiyorduk. Fakat maalesef beceremedik” dedi.

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz