Çağdaş Atan: Hakemlere karşı kazanmak gibi şansımız yok

Kayserispor, Spor Toto Süper Lig ’in 8. Haftasında sahasında ağırladığı Trabzonspor ’a 2-1 yenik oldu. Maçın arkasından düzenlenen basın toplantısında konuşan Kayserispor Teknik Direktörü Uygar Atan, yargıcı yönetimini eleştirdi, “Umut hocayı oldukça takdir ettiğimi, beğendiğimi söyleyemem.” dedi ve ekledi:

‘Kent olarak büyük zorluklarla boğuşuyoruz’

“Trabzonspor ile Kayserispor içinde ilişki bizim için oldukça mühim. Daha ilkin kardeş ekip duyuru etmiş takımların ilişkilerinin sıhhatli şekilde devam etmesi bizim için oldukça mühim. Bunu Trabzonspor ile aramızdaki ilişkilere zarar verecek duruma çekmemek lazım. Kıvamında hareket etmemiz lazım. Trabzonspor geçtiğimiz senenin şampiyonu. Oldukca iyi bir teknik heyeti var. İyi bir maç oldu. Zevkli bir karşı karşıya gelme oldu. Biz kent olarak büyük zorluklarla boğuşuyoruz. Aktarma tahtamız kapalı. Kıymetli yönetimimiz oyuncuları maddi olarak rahat ettirmek için elinden geleni yapıyor. Bunlar halledilir.”

‘Hakemlere karşı kazanmak şeklinde bir şansımız olmadığını biliyoruz’

“Biz saha içinde oldukça savaşım veriyoruz. Mücadelemizin karşısında hakemlere karşı savaşım etmek istemiyoruz. Hakemlere karşı kazanmak şeklinde bir şansımız olmadığını biliyoruz. 2 senelik teknik direktörlük hayatımda bugüne dek hakemlerle ilgili konuşmadım. Bugün Onur’un pozisyonunda ilkin kolundan çekiliyor, ensesinden darbe yiyor. Ondan sonrasında ayakta kalmış olmasına karşın aleyhimize penaltı veriliyor.”

‘O da benim için aynı şeyi söyleyebilir’

“Umut hocayı oldukça takdir ettiğimi, beğendiğimi söyleyemem. O da benim için aynı şeyi söyleyebilir. Hata yapabilir. Gözden kaçırabilir. Aslına bakarsan bu pozisyonu görmedi. Bu kadar bilimin ve hızla gelişen teknolojinin işin içine girmiş olduğu yerde meydana getirilen hatayı pozitif yönde karşılayamıyorum. Bu pozisyonda hata yapılmasına anlam veremiyorum. Bunların olmaması lazım. Ben liyakattan yanayım. Biz hata yaptığımız vakit geçtiğimiz dönemde işimizden oluyoruz. Liyakatın her yerde geçerli olması icap ettiğini düşünüyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz