Protez bacaklarına kavuşan Muhammet, Galatasaraylı futbolcularla bir araya geldi

Hasan (33) ve Narin (30) Erol çiftinin 5 çocuğundan kabul edilen Muhammet’e doğduğunda ender görülen çift taraflı ‘doğuştan kaval kemiği yokluğu’ (Tibial Hemimelia) tanısı konuldu. Erol çifti, evlatlarının tedavisi için Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne gitti sadece bir çözüm bulamadı. 8 ay ilkin ise küçük Muhammet’in her 2 bacağında da enfeksiyon çıktı ve 2 bacak diz altından kesildi. Minik çocuk tekerlekli sandalyeye mahkum kaldı. 

Muhammet’in futbol sevgisini bilen anne Narin Erol, oğlunu aylar süresince Cenup Yıldızı Stadyumu’ndaki yaşıtlarının oynadığı Havuzlubahçe Spor Kulübü antrenmanlarına götürdü. 

Tekerlekli sandalyeden futbol oynayan dostlarını izleyen Muhammet’in futbol aşkı İhlas Haber Ajansı tarafınca ‘İki bacağı kesilip tekerlekli sandalyeye mahkum kalan Muhammet’in futbol aşkı’ başlığıyla haber oldu. Haberin arkasından hayırsever Ogün Sever Okur, aileye destek olarak Muhammet’in protez bacak ücretini ödedi. Geçen ay ise Muhammet, protez bacağı takılarak yeşil sahalara koştu. 

Muhammet’in futbol aşkını gören restoran işletmecisi Celil Yılmaz Tekgöz, dün ufak evladı Galatasaray ’ın Adana’da kalmış olduğu otele götürdü. Burada Galatasaraylı futbolcular ile tek tek görüşüp fotoğraf çektiren Muhammet, keyifli anlamış olur yaşadı. 

Celil Yılmaz Tekgöz ise Muhammet’i İstanbul’daki bir maça da götüreceğini söylemiş oldu. 

ADANA (İHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz