Anastasios Bakasetas: Trabzonspor beni çok değiştirdi

Fırtına’nın yıldızı Anastasios Bakasetas, ülke basınına açıklamalarda bulunmuş oldu. Yunanistan Ulusal Ekibi’nda kaptan olmasının kendisi için önemine dikkat çeken başarı göstermiş futbolcu, “Mental anlamda kaptanlıkla beraber ‘tamamlanmış’ hissettim. Kariyerimin en büyük adımıydı. Sadece hâlâ ekip için yararlı bir oyuncu olduğumu göstermek adına uğraşıyorum. Ülkenizi temsil ederken daha değişik düşünmek durumundasınız” diye konuştu. Ulusal takımdaki üst düzey performansını yorumlayan Bakasetas, “Futbol bir ekip oyunu ve bir futbolcu tek başına fark yaratamaz. Ekip bana destek olmasa bu performansı gösteremezdim” dedi.

‘Başta kanat oyuncusuydum’

Trabzonspor ’la ilgili konuşan yıldız 10 numara, “Yunanistan’da oynarken de topyekün bir oyuncu olmaya çalıştım. Başta kanat oyuncusu olarak görülüyordum. Sadece çizgide oynadığımda tam performansını sergileyemiyordum. Trabzonspor’a aktarma olduktan sonrasında tam anlamıyla topyekün bir oyuncu oldum. Buraya geldiğimden beri fikir tarzım fazlaca değişti” ifadelerini kullandı.

‘Eşleşirsek fazlaca hususi olur’

Bakasetas şu şekilde devam etti: “Trabzonspor’da mesuliyet almak, benim oyun karakterim açısından mühim. Şu sebeple takımın arkamda bulunduğunu bilmek bana özgüven sağlıyor”Uluslar Ligi’nde Yunanistan ile Türkiye’nin eşleşebileceğinin hatırlatılması üstüne ise “Bunu düşünmek istemiyorum. Sadece gerçekleşirse fazlaca hususi olur, bilhassa benim için. Ekip arkadaşlarıma karşı oynamak enteresan olur”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz