Sadi Tekelioğlu: Yusuf Yazıcı erken döndü

Trabzonspor ’un eski teknik direktörlerinden Sadi Tekelioğlu, editörümüz Safa Can Konuksever’in sunmuş olduğu Lig Radyo’daki Fırtına Saati programına konuk oldu.

Senelerce altyapının başlangıcında olan, Uğurcan Çakır, Abdülkadir Yaşam ve Yusuf Yazıcı şeklinde yıldızların gelişiminde büyük oranı bulunan Tekelioğlu, “Abdülkadir ve Uğurcan bana kalırsa çoktan Avrupa’ya gitmelilerdi. Sadece kesinlikle geç değil. Hâlâ gençler ve bunu başarabilecek kalitedeler. Yusuf Yazıcı ise erken dönerek bence hata yapmış oldu. Keşke daha uzun süre Avrupa’da kalsaydı. Lille’de şampiyonluk yaşadıktan sonrasında Arsenal başta olmak suretiyle oldukca mühim kulübün gündemine gelmişken, bu kadar acele geri gelmesi doğru değil. Maalesef pek oldukca yetenekli oyuncumuz mental anlamda gelişim gösteremiyor, doğru ekiplerle çalışmıyorlar. Uzman diye destek aldıkları bir çok şahıs, onlar üstünden kazanç sağlıyor. Dolayısıyla seçici olmalılar ve kişisel gelişime kafa yormalılar” dedi.

‘İsmail için ağır davrandılar’

Gölcükspor’dan talebesi İsmail Yüksek hakkında da konuşan Sadi hoca, “Bir kaç idmanda İsmail’in potansiyeli derhal belli olmuştu. Hususi bir oyuncu. O dönemde Trabzonspor da İsmail’i istedi. Sadece ağır davrandılar. Bu şekilde olunca Fenerbahçe aldı. A Ulusal Ekip seviyesine yükselmiş bir isim. Bence oldukca ciddi paralara Avrupa’ya gidebilir. Sadece çalışmaya devam etmeli” ifadelerini kullandı. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz