Galatasaray'da yerli çıkmazı! Yabancı sınırı Aslan'ı zorluyor!

Galatasaray ‘da Mauro Icardi ve Juan Mata’nın forma giymeye başlaması hem teknik ekibi hem de taraftarları mutlu etse de bu pozitif gelişmenin yanında teknik patron Okan Buruk’un canını sıkan gelişmeler de yaşanıyor.

Yerli oyuncu bakımından aslına bakarsan sıkıntılı olan Galatasaray’da alternatifsiz olarak görünen Kerem Aktürkoğlu ve Yunus Akgün formsuz bir döneme girmiş olmalarına rağmen Okan Buruk bu iki oyuncuyu 11’den kesemiyor.

11’de 3 yerli oyuncu mecburiyeti olması sebebiyle Okan Buruk, Kerem ve Yunus’u sıkıntılı Adana Demirspor deplasmanında da sahaya sürmek zorunda duracak. Teknik direktör Okan Buruk’un yönetimle bir toplantı yapacağı ara aktarma döneminde stoper transferi haricinde kaliteli yerli oyuncu transferinin yapılmasını isteyeceği de gelen haberler içinde. Zira Galatasaray’ın elinde ilk 11’de oynayabilecek kalitede 5 yerli oyuncu bulunuyor.

YERLİLER YETERLİ DEĞİL

Bu oyuncular Kerem Aktürkoğlu, Yunus Akgün, Abdülkerim Bardakçı, Berkan Kutlu ve Güvenilir Bayram olarak görülüyor. Sadece Berkan Kutlu’nun oynadığı bölgede takımdan kesebileceği bir oyuncu da yok benzer biçimde! Bu 5 oyuncu dışındakiler 11’i zorlayacak benzer biçimde görünmüyor. Sulh Alper Yılmaz da şu anda 11’i zorlamaktan uzak. (Takvim)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz