Galatasaray'da gençlerin sözleşmelerini uzatacak!

Cim-bom ligde yoluna güvenli adımlarla devam ederken iç transferde de mühim bir operasyon var. Akşam’ın haberine nazaran; birkaç gün içinde Nelsson, Boey, Yunus ve Kerem ile masaya oturulacak. Aktarma döneminde Sevilla’nın kapısından dönen Nelsson’un 2026’da bitecek mukavelesi 2027’ye kadar uzatılacak. Bununla beraber yeni sözleşme yardımıyla “25 milyon euroya özgür kalır” maddesi kaldırılacak. Senelik 1 milyon euro kazanan Danimarkalı stoperin net maaşı 1.5 milyona çıkarılacak.

SACHA BOEY’İN MAAŞI 2 KATINA ÇIKACAK

Sürem başı gönderilecekler sıralamasında bulunan sadece Dubois sakatlanınca takımın yıldızlarından kabul edilen Boey’in sözleşmesi 2025’te bitiyor. 22 yaşındaki sağ bekle de 2027’ye dek sürecek yeni mukavele yapılacak. Senelik ortalama 500 bin euro alan Fransız futbolcunun maaşı 1 milyon euroya çıkarılacak. Kamerun’u reddeden ve Fransa Ulusal Ekibi tarafınca takibe alınan Boey’in piyasasının fazlaca yükseleceğini düşünen yönetim, onu uzun süre kulübe bağlayacak

İKİ TÜRK OYUNCUYA CİDDİ ZAM YAPILACAK

2 Aralık 2021’de sözleşmesi 2026’ya uzatılan Kerem’e de iyileştirme yapılarak sözleşmesi 2027’ye çekilecek. Bu sürem 8 milyon TL kazanan futbolcunun yeni maaşı ortalama 22 milyon lirayı bulacak. Adana Demirspor’dan Galatasaray ‘a dönen Yunus’un kontratı 2024’te tamamlanacak. Yönetim, öteki gençlerde olduğu şeklinde onun sözleşmesini de 2027 senesine uzatacak. 900 bin lira ile takımın minimum para alan adı olan Yunus da ortalama 20 milyon lira kazanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz