Sergen Yalçın açıklaması! Hull City, Galatasaray ve A Milli Takım

Sergen Yalçın’ın yardımcılığını icra eden Murat Şahin, Radyospor’da gösterilen Spor Kazanı programında Özgür Sancar’ın canlı gösterim konuğu oldu. Murat Şahin, Beşiktaş – Fenerbahçe derbisini değerlendirdi. Beşiktaş’tan ayrılık sürecine değinen Şahin, Sergen Yalçın için Hull City ve A Ulusal Ekip açıklamasında bulunmuş oldu.

Bazı kulüplerden teklif aldıklarını dile getiren Murat Şahin, “Bizlere gelen teklifler var, beklentilerimiz de var, bekleyip göreceğiz. Sergen Yalçın’la devam ediyoruz, bireysel olarak antrenörlük yapma benzer biçimde bir düşüncem yok.” ifadelerini kullandı.

DERBİ DEĞERLENDİRMESİ

10 Ekim Pazar günü oynanacak Beşiktaş – Fenerbahçe derbisini değerlendiren destek alıştırmacı, “İki ekip da derbiye en iyi şekilde hazırlandı. Psikolojisi daha iyi olan takımın kazanacağı bir maç olacak. Derbileri hepimiz kazanmak ister fakat kaybetmekte istemez. Türkiye’de derbilerde kazanmaktan oldukça kaybetmemek daha mühim benzer biçimde gözüküyor.” şeklinde konuştu.

Derbi hakkında sözlerine devam eden Şahin, “Beşiktaş-Fenerbahçe derbilerinde öteki derbilere nazaran daha göze hoş gelen bir futbol oynandığını düşünüyorum. Bunu hem antrenörlük dönemimde hem de oyunculuk dönemimde fark ettim. Beşiktaş ev sahibi olduğu her maçta %51 olarak kazanma yüzdesinde öndedir.” açıklamasını yapmış oldu.

‘KALECİLER FORMSUZ’

Son zamanlarda eleştirilerin odağı haline gelen Beşiktaş kalecileri hakkında konuşan eski file bekçisi Murat Şahin, şunları kaydetti: “Beşiktaş’ın 4 tane kalecisinin de kendi tarzları var ve hepsi oldukça yetenekli. Fakat şu an hepsinin formsuz bulunduğunu düşünüyorum.” dedi.

Murat Şahin, “Biz genel anlamda planlamayı 3 kaleci üstüne yaparız. İki iyi kaleci ve bir üçüncü kaleci. Planlama neye nazaran yapılıyor bilmiyorum fakat bir takıma 4 tane iyi kaleci oldukça fazla. Altay mı Ersin mi, Uğurcan mı Muslera mı sorularına yanıt vermeyi doğru bulmuyorum. Hepsinin kendine nazaran özellikleri var ve Türkiye’nin 4 büyük takımının kalelerini koruyorlar. Fazlaca yetenekli olmasalar bu seviyelere gelemezlerdi.” dedi.

‘ÇOK ÜZÜLDÜK’

Dönemle ilgili açıklamasına devam ettiren Şahin, “Gönül isterdi ki uzun süreler Beşiktaş’ta kalalım, Beşiktaş’ımızı başarılara taşıyalım. Fakat antrenörlükte bazı şeylerin önüne geçemiyorsunuz. Hakkaten oldukça üzüldük. Fakat maalesef bizim işimizin gerçeği bu. Beklenen neticeleri alamayınca bu sonuçlar kaçınılmaz oluyor.” diye konuştu.

Geçtiğimiz sürem başlangıcında alınan fena sonuçlarda Beşiktaş’ın transferlerinden asla katkı alamaması dikkat çekmişti. “Hiçbir oyuncuya ekibi sabote ediyor tabirini yakıştıramam.” diyen Murat Şahin, “Doğal ki performans düşüklükleri oldu. Yaptığımız 9 transferin hiçbirinden beklediğimiz performansı alamadık. Bir takımda 9 futbolcudan verim alamamak fena bir durum. Fakat hiçbir oyuncu ekibi sabote etmeye çalışmadı.”

HULL CITY VE MİLLİ TAKIM AÇIKLAMASI

Sergen Yalçın’ın Hull City ya da A Ulusal Ekip’ın başına geçeceği yönünde ortaya atılan iddialar hakkında konuşan Murat Şahin, “Hull City sorusunu pas geçiyorum (Gülerek). Hedeflerimiz var. Hepimiz A Ulusal Ekip’ın başına geçmek ister, büyük Avrupa takımlarının başına geçmek ister, 4 büyüklerin başına geçmek ister. Fakat bunlar sizin planlamanıza nazaran olmuyor. Onların size gereksinim duyup duymadığı mühim. Bu arz-talep işidir. Bu mevzuda planlama yapmak oldukça zor.” dedi.

GALATASARAY AÇIKLAMASI

Burak Elmas’ın ibra edilmemesinin peşinden seçime giden Galatasaray ‘da başkan adaylarının Sergen Yalçın’a teklif götürmüş olduğu iddialarını cevaplayan Murat Şahin, “Seçim sürecinde Galatasaray başkan adaylarının Sergen Yalçın’a bir teklif yapmış olup yapmadığı hakkında bir bilgim yok.” açıklamasını yapmış oldu.

BALOTELLI’NİN HAREKETİNİ YORUMLADI

Geçtiğimiz sürem Vodafone Park’ta oynanan Beşiktaş – Adana Demirspor maçında Mario Balotelli’nin attığı golden sonrasında Sergen Yalçın’a dönerek yapmış olduğu hareket hakkında konuşan Şahin, “Balotelli, kariyeri iyi oyunculardan birisi. Bizlere’de teklif edildi fakat Sergen Hoca istemedi. Bizlere yapmış olduğu hareket Sergen Yalçın’ın yorumculuk zamanında Balotelli hakkında yapmış olduğu yorum.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz