Galatasaraylı futbolcu Leo Dubois: Şampiyonluklar kazanmaya geldim

Galatasaray ‘da Fransız futbolcu Leo Dubois, Adana Demirspor maçı hazırlıkları öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunmuş oldu. Sürem başlangıcında sakatlık yaşadığını ifade eden Leo Dubois, “Bu sakatlık birazcık frenlememe sebep oldu. Şu anda yüzde yüz olarak geri döndüm ve tekrardan da takıma destek oluyorum. Fizyolojik olarak da oldukça iyi olduğumu düşünüyorum. Oynadığım için de oldukca mutluyum” şeklinde konuştu.

“ŞAMPİYON OLMAK İÇİN REKABETE İHTİYACINIZ VAR”

Rekabetin iyi bulunduğunu söyleyen Dubois, “Rekabet olması benim açımdan büyük mutluluk yaratıyor. Bana şampiyon olmak için rekabetin olacağı söylenmişti. Şampiyon olmak için de rekabete ihtiyacınız var. Bu ekip için pozitif bir anlam taşıyor. Doğal şu anda dediğiniz benzer biçimde sol tarafta oynuyorum. Daha ilkin oynadığım takımlarda sağda da oynadım, solda da oynadım. Bana oldukca fazla fark etmiyor. Ne tarafta bana vazife verilirse, o tarafta oynayabilirim” dedi.

“İYİ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYORUZ”

Şampiyonluk hedefi doğrultusunda büyük oyuncuların önemine vurgu meydana getiren Fransız oyuncu, “Geldiğim takımda büyük oyuncular var ve hem de büyük oyuncular da takıma geldi. Bu da ekip içinde belli bir rekabeti artırdı. Bizim hedefimiz şampiyonluk yolunda büyük oyuncular ile devam etmek. Antrenmanlara baktığımız süre, iyi bir halde çalışıyoruz. Bunu gerçekleştirmek için de büyük çaba sarfediyoruz. Sadece birazcık zamana da ihtiyacımız var. Bu zamanda takımın bazı otomatizmleri kazanması için lüzumlu. Kendi açımdan baktığım süre rekabeti seviyorum ve ilerleyen dönemde de bu otomatizmler ile takımın iyi bir yere geleceğini düşünüyorum” diye konuştu.

“BURAYA ŞAMPİYONLUK YAŞAMAYA GELDİM”

Sacha Boey hakkında konuşan Dubois, “Sacha genç bir oyuncu. Kaliteli bir oyuncu ve hem de mühim de bir oyuncu. Ulusal takıma doğal ki seçilebilir. Onun seçilmesini de oldukca isterim. Sadece bu tercihi de ben yapmıyorum. Buraya şampiyonluk yaşamaya ve çalışmaya geldim. Önümüzde de bir Dünya Kupası var. Eğer yine gidebilirsem hem Fransa’yı temsil etmek isterim hem de oynamak isterim” şeklinde konuştu.

“BİR DEFANS OYUNCUSU OLARAK GOLE KATKI VERMENİZ ÇOK ÖNEMLİ”

Defans oyuncusu olarak gole katkı vermek istediğini söyleyen Leo Dubois, “Doğal ki istatistik dediğiniz süre futbolca oldukca mühim yeri olan bir kavram. Daha ilkin elde ettiğim istatistiklerden daha iyilerini elde etmek isterim. Rekabetçi bir tarafım var. Kendimi de geliştirmek isterim. Gol katkısı yapmak isterim. Bir defans oyuncusu olarak da gole katkı vermeniz oldukca mühim. Galatasaray’a bir proje için geldim. Şu anda bu proje devam ediyor. Sonrasına bakacağız ne olacağına. Sadece buraya oynamaya ve şampiyonluklar kazanmaya geldim” dedi.

SEZER AFŞAR / İSTANBUL, (DHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz