Fenerbahçe'de 65 milyon TL'lik zarar! Günlük maliyetleri 178 bin TL

Oldukça hareketli ve heyecanlı bir geçirme periyodunu geride bırakan Fenerbahçe ‘de yönetimi en fazlaca zorlayan konulardan birisi 14 yabancı kuralı oldu. Sarı- Lacivertliler, yabancı sınırından dolayı yeni transferlerden Armindo Bruma’nın yanı sıra Mauricio Lemos ve Filip Novak’a lisans çıkaramadı. Üstelik bu 3 futbolcu kendilerine gelen teklifleri geri çevirince, Fenerbahçe ciddi bir mali yükün altına girmek zorunda da kaldı.

Dünyada birçok ülkede geçirme penceresi kapanmış olduğu için Bruma, Lemos ve Novak en azından ara geçirme dönemine kadar maçları tribünden izleyecek. Bruma’nın şu anda 1.5 milyon Euro güvence tutarı var.

Novak 1.2 milyon Euro, Lemos ise 850 bin Euro kazanıyor. Böylece bu 3 futbolcunun kulübe 1 senelik yükü 3 milyon 550 bin Euro, kısaca ortalama 65 milyon lira seviyesinde.

Bir başka hesaba gore ise Bruma, Lemos ve Novak’ın Fenerbahçe’ye aylık maliyetleri 5 milyon 416 bin lira, günlük maliyetleri ise 178 bin lira.

Aslına bakarsanız ekonomik anlamda oldukça zor bir süreçten geçen ve UEFA ile Finansal Fair Play anlaşması mevzusunda problemler yaşayan yönetim, bu 3 futbolcunun da extra maliyetinin sıkıntısını yaşıyor. (Takvim)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz