Nathan Redmond: Süper Lig'deki oyun temposu Premier Lig'den daha düşük

Beşiktaş ‘ın yeni transferlerinden İngiliz futbolcu Nathan Redmond, Nevzat Demir Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunmuş oldu. Beklediğinden fazlaca daha iyi bir lig bulunduğunu ifade eden Nathan Redmond, “Beklentilerimden fazlaca daha iyi burası. Tesis ortamı, sahalar, stadımızın atmosferi fazlaca iyi. Bizim stadımızdaki atmosfer İngiltere’dekine benzer. Oyun temposu anlamında Premier Lig’den daha düşük bulunduğunu söyleyebilirim. İngiltere’de maçların nasıl geçtiğini anlamayabiliyorsunuz şundan dolayı gidişat fazlaca süratli. Bir ihtimal Süper Lig ‘de oyun temposunun daha ağır bulunduğunu söyleyebilirim. İngiltere benzer biçimde bir yerden ulaştıktan sonra burada doğal ki bir fark oluşturuyor benim için. İngiltere’de de oyuncu kimi zaman hakemi aldatmaya yönelik fauller almaya çalışıyorlar fakat hakemler buna inanmadıkları için oyun devam ediyor. Türkiye’de kimi zaman kolay fauller veriliyor. Bu da oyunun akışını zedeliyor fakat biz şampiyonluğa oynayan bir takımız. Rakiplerimiz de bizlerden puan almak için oyunu yavaşlatmaya, baskımızı hafifletmek için bir ekip durumlara girebiliyorlar. Bu şekilde de savaşım edeceğiz” diye konuştu.

“TARAFTARIN GÖSTERDİĞİ SEVGİ VE DESTEK İNANILMAZDI”

Redmond, siyah-beyazlı taraftarların ilgisinin kendisini etkilediğini dile getirerek, “Türkiye’ye geldiğimden beri hissettiğim en mühim şey taraftarının bitmek bilmeyen sevgisi ve desteği. İki maç süresince istediğimiz neticeleri alamasak da taraftarın gösterdiği sevgi ve destek inanılmazdı. Önümüzde bir haftanın üstünde bir süre var derbi için. Onlar için elimizden gelenin en iyisini yapacağız” şeklinde konuştu.  

“PEP GUARDİOLA, GEÇEN SEZONKİ KADAR NEDEN İYİ OLMADIĞIMI SORMUŞTU”

Southampton’da vazife almış olduğu dönemde Manchester City Teknik Direktörü Pep Guardiola ile no konuştuğuna yönelik soruya Redmond, “O maçta fazlaca iyi bir performans göstermemiştim. Önceki sürem buna karşın iki maçta da Manchester City’ye karşı fazlaca iyi oynayıp bir gol atmıştım. O da bana önceki sezona nazaran performansımın niçin düştüğünü sordu. Ben de yeni hocayla defansif oynadığımızı söylemiştim. Benim ne kadar iyi oyuncu olduğumu söyleyip iltifatlarda bulunmuş oldu. Konuşmanın genel mevzusu önceki sürem oynanan maçlarla o sezonun kıyaslamasıydı. Geçen sezonki kadar niçin iyi olmadığımı sormuştu bana” ifadelerini kullandı. 

“BEŞİKTAŞ, PREMİER LİG TECRÜBESİ OLAN OYUNCULARLA YENİ BİR TAKIM KURDU”

Redmond, siyah-beyazlı takımın Premier Lig tecrübesi olan oyuncularla yeni bir ekip kurduğunu dile getirerek, “Premier Lig dünyanın en iyi ligi bu ligde oynayan oyuncuların takıma katkısı tecrübeyle beraber fazlaca mühim. Biz yeni bir takımız. Birçok oyuncu yeni katıldı ve birbirimizi tanıyoruz, birbirimizin hangi özelliklerimizin daha iyi bulunduğunu öğreniyoruz. Burada bu tecrübeyi getiren oyuncuların grup olarak amacı Beşiktaş için maçlar kazanmak. Bunu da başaracağız” dedi.

“ISMAEL’İN PROJELERİNİ DİNLEDİKTEN SONRA BURAYA GELME İSTEĞİM ÇOK ARTTI”

Beşiktaş’a geliş süreci hakkında bilgiler veren Redmond, “İngiltere’den bazı teklifler vardı. Southampton’da menajerim ve akrabalarım oradan çıkış için en iyi çözümü bulmak için çaba sarf ediyorduk. Beşiktaş’ın da ilgisi vardı. Hocayla, Dele Alli ile konuştuktan, buranın bana ilgisi de hoşuma gittikten sonrasında yeni bir maceraya atılmaya karar verdim. Konfor alanımdan çıkarak bu şekilde değişik bir yere gelme mevzusunda daha net fikirlere haiz oldum. Bana gelen her teklifi anlatsam bu toplantı burada bitmez. Söylentilerle gerçekler ve resmi belgelerin içinde fark var, söylentiler olabilir. Buradaki öteki Premier Lig’den gelen oyuncuların standart üstü ekip oluşturduğunu gördüm. Hoca ile görüşmelerim de fazlaca değişik etkilere sebep oldu, onunla videolu görüşmeler yaptım. Ismael’in projelerini dinledikten sonrasında buraya gelme isteğim fazlaca arttı” diye konuştu. 

“LİG BİTTİĞİNDE NEREDE OLACAĞINIZ ÖNEMLİ”

Ligde son 2 haftanın sonuçlarının peşinden meydana getirilen eleştiriler ile ilgili konuşan İngiliz futbolcu şunları söylemiş oldu: “Şu anda 2 puan gerideyiz. Yaşam da bu şekilde, futbola benzer. Kimi zaman mutsuz kimi zaman mutlu uyanırsınız fakat yataktan kalkıp güne adım atmak zorundasınız. Sürem ekimde biten bir sürem değil mayısa kadar devam ediyor. Lig bittiğinde nerede olacağınız mühim. Maç kazanılır ve kaybedilir fakat mühim olan mücadeleye devam etmek. Bu da futbolun doğasında olan bir şey. Şu ana kadar tecrübeme nazaran taraftarımıza fazlaca ihtiyacımız var. Bu iniş çıkışlarda taraftarın desteği fazlaca mühim. Lig devam eden bir süreç, fena bir durumda değiliz puan olarak.” 

“DAVID BECKHAM, BURADAN KEYİF ALMAM GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ”

Redmond, David Beckham’ın kendisine tecrübelerinden bahsettiğini ifade ederek “Kendisi İtalya’da, İspanya’da, İngiltere’de futbol oynadı. Kariyerinin en güzel zamanlarının İngiltere haricinde olduğu zamanları söylemiş oldu. Burası ile ilgili tavsiye olarak da Vodafone Park’ın fazlaca değişik bir atmosfere haiz olduğundan burayı iyi değerlendirmem icap ettiğini, buradan keyif almam icap ettiğini söylemiş oldu” dedi.  

“EN İYİ MEVKİLERİM SOL VE SAĞ KANAT”

En iyi mevkilerinin sol ve sağ kanat bulunduğunu ifade eden Redmond, “17 yaşlarındayken Birmingham’daki teknik direktörüm beni değişik pozisyonlarda oynatmıştı. 8, 9 ve 10 numara yeri geldi kanat bek benzer biçimde pozisyonlarda oynadım. Bunun bana getirisi genç bir oyuncu olarak A takımda oynamam için bonus oyuncu özelliklerine haiz olmamdı. Oyunu idrak etmek için değişik pozisyonlarda vazife almamın önemini söylemişti. Bunların bana getirisi fazlaca oldu” diye konuştu.

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz