Mathias Ross: Galatasaray'a transfer olduğumda bir rüyanın ortasında gibiydim

Türkiye’de geçirme periyodunun kapanmasına kısa bir süre kala Mauro Icardi, Juan Mata, Yusuf Demir, Milot Rashica ile beraber Galatasaray ekibine katılan Mathias Ross, ani gelişen geçirme sürecine ilişkin açıklamalarda bulunmuş oldu. Mathias Ross, Hırvatistan’da Danimarka basınından Bold’a transferden duyduğu heyecanı söyledi. 

Mathias Ross, Danimarka 21 Yaş Altı Ulusal Ekibi ekibiyle Hırvatistan’da bulunuyor. Danimarka, 23 Eylül Cuma günü Hırvatistan 21 Yaş Altı Ekibi ile karşı karşıya gelecek. 

‘Aalborg’da kalacağımı düşünüyordum’

Avrupa’nın büyük kısmında geçirme periyodunun 1 Eylül’de kapanık olması sebebiyle Mathias Ross, o süreçte kariyerinin Aalborg’da devam edeceğini düşündüğünü belirtti. Yapmış olduğu açıklamada genç oyuncu, “1 Eylül sonrası geçirme penceresinin tamamen kapandığını düşündüm ve Aalborg ile yola devam etme düşüncesine sahiptim” dedi. 

‘Antrenman öncesi telefon geldi’

Antak kalma ile ilgili sabah antrenmanı öncesinde aldığını belirten Ross, “Anlaşmaya ilişkin ilk bilgiyi Çarşamba sabahı öğrendim. Sportif direktör Inge Andre Olsen ve menajerim Mads Bach Lund, sabah antrenmanından ilkin ofise gelmem icap ettiğini söylediler. Telefon görüşmesi sonrası ‘Şimdi ne yapacağım?’ diyordum” ifadelerini kullandı. 

‘Ağzım açık kaldı’

Ofiste kendisine Galatasaray’ın teklifinin iletildiğini aktaran Danimarkalı oyuncu, “Bana Aalborg’un Galatasaray ile anlaşmak suretiyle bulunduğunu ve bu yüzden vedalaşma sonrası eve giderek eşyalarımı toplamam gerektiği söylendi. Ofiste ağzım açık şekilde nefes nefese kaldım. Bir buçuk gün sonrasında da İstanbul’da imza attım” dedi. 

Maaşı 10 kat arttı

Mathias Ross, Danimarka 21 Yaş Altı Ulusal Ekibi ekibine son çağrıldığında bir Aalborg oyuncusuydu. Şimdi ise maaşı 10 kat artmış ve yıldızlarla aynı soyunma odasını paylaşan bir isim olarak ulusal ekip kampına geldi. 

‘Bir rüyanın ortasında gibiydim’

Mauro Icardi, Juan Mata, Yusuf Demir ve Milot Rashica ile aynı anda ekibe iştirak etmesi sonrası çekilen tanıtım videosuna ilişkin görüşleri sorulan Ross, “Nereden geldiğim düşünüldüğünde kesinlikle olağanüstüydü. Birkaç yoğun günün peşinden fazlaca bitkin ve halsizdim. Fakat bir rüyanın ortasında şeklinde dolaşıyordum” dedi. 

‘Alışmam fazlaca kolay oldu’

Ani gelişen geçirme sürecinin kendisinde yarattığı etkilere değinse de Danimarkalı oyuncu; uyarlama sürecinin kolay geçtiğine ilişkin, “Alışmam kolay oldu. Hem oyuncular hem de kulüptekiler başlangıcı kolaylaştırdı. Normal olarak Victor Nelsson ve yeni Norveçli ekip dostum Fredrik Midtsjö’den fazlaca yardım aldım” ifadelerini kullandı. 

‘Asla bu kadar fazlaca ileti almadım’

Aktarma sürecinde Instagram hesabındaki durum sorulan Ross, “Kesinlikle aşırı hareketliydi. 4 bin civarındaki takipçim 100 binin üstüne çıktı. Türk taraftarlarının sevgisi vardı. Asla bu kadar fazlaca ileti almadım” dedi.

‘Bu şekilde kuvvetli yandaş kültürünü yaşamak mükemmel’

Kendisine yönelik ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren genç oyuncu, “Havaalanına indiğimde beni karşılayan insanoğlu vardı. Böylesine büyük ve kuvvetli yandaş kültürünü yaşamak mükemmel” ifadelerini kullandı. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz