Fenerbahçeli Willian Arao: Bu deneyimi yaşamak hayalimdi!

Sürem başlangıcında Flamengo’dan 3 milyon Euro bedelle ekibe katılan ve son dönemdeki performansı sebebiyle büyük sual işaretleriyle gelen Willian Arao, Fenerbahçe formasıyla kısa sürede standardını gösterdi. Teknik direktör Jorge Jesus’un değişilmez adı olan Brezilyalı futbolcu, eski hocasıyla tekrardan bir araya erişince ritmini buldu ve Sarı-Lacivertliler’de sistemin en mühim parçalarından biri haline geldi. 

A’dan Z’ye…

30 yaşındaki oyuncu ulusal ara sebebiyle gittiği ülkesi Brezilya’da röportaj verdi. Fenerbahçe’yi niçin tercih ettiğinden, hedeflerine, Jesus’tan, genel duruma kadar birçok mevzu hakkında mühim açıklamalar yapmış oldu. Söz şimdi Willian Arao’da…

‘Ayrılmak kolay olmadı’

“Fenerbahçe’de oldukça mutluyum. Yeni tecrübeler elde ediyorum. Avrupa’da oynamak, bu deneyimi yaşamak hep hayalimdi. Uzun süreden beri Flamengo’daydım ve her kupayı kazanmıştım. Flamengo’da gene daha çok kupa için savaşım edecektim, ayrılmak kolay olmadı. Kupalar kazanacağım bir kulübü bırakıp yeni bir projeye gitmek, yeni bir yaşamı seçmek. Eşimle ve babamla konuşup bu sonucu aldık. Oldukca mutluyum.”

‘Başkan yardımcısı beni evvel de istediklerini söylemiş oldu’

“Jorge Jesus beni aradı. Projeyi, kulübün beklentisini, rolümü söyledi. Bana güvendiğini söylemiş oldu. Jesus’tan bir telefon aldığınızda, bu önemlidir. Aslına bakarsan Avrupa’ya gitme ve büyük bir ligde oynama hayalim vardı. Fenerbahçe benzer biçimde bir kulüpten teklif aldığınızda, sizi isteyen teknik direktör Jesus ise ‘Hayır’ diyemezsiniz. Her şey daha rahat olur. Ek olarak, kulübün başkan yardımcısıyla da konuştum. Bana maçlarımı izlediğini ve Jesus’tan ilkin bile beni istediklerini söylemiş oldu. Oldukca mutlu oldum.”

‘Fenerbahçe’de rolüm değişti’

“Fenerbahçe, Flamengo benzer biçimde oldukça büyük bir kulüp. Oldukca taraftarı var. Baskı oldukça büyük. Bundan dolayı, Fenerbahçe devasa bir kulüp. Şampiyonluk projesini ortaya koyan ve uzun süredir şampiyon olamayan bir kulüp. Buna son vermek için bir ekip oluşturuldu. O ekip için seçilenlerden biri olduğum için mutluyum. Flamengo’dakine oranla Fenerbahçe’de rolüm değişti. Bana birkaç bazı mesuliyet daha verdi. Oynayacak birçok değişik taktiğimiz, sistemimiz var ve değiştikçe benim rolüm de değişiyor. Avrupa’da futbol , Brezilya’dan daha değişik.”

‘Jesus’un tutkusu artıyor’

“Jorge Jesus, aynı Flamengo’daki benzer biçimde. Elbet insanoğlu daima değişmiş olur ve yeni şeyler öğrenir. Sadece, Jesus’un futbol tutkusu daima artıyor. Futbolu yoğun şekilde yaşıyor. Hala saha kenarında devamlı bağıran şahıs. Her antrenmanda bir şeyler öğretiyor. Jesus ile yeniden çalışmak mükemmel…”

‘Eşim ve çocuğum men edildi!’

“Türkler’in futbol tutkusu, Brezilyalılar’dan oldukça daha çok. Bir maçta sahaya bir şey atılmış olduğu için kulübümüz ceza aldı. O gün stadyumda olan bazı kişiler maçtan men edildi. Men edilenlerden biri eşim ve çocuklarımdı. Bir sonraki maç stadyum gene de tam kapasiteydi. Stadyumdaki yandaş sayısı da sizi aldatmasın. Milyonlarca taraftarı olan devasa bir kulüp. Sokakta, restoranda, gezerken devamlı taraftarlar ile karşılaşıyorum. Devamlı tezahüratlar yapıyorlar. Bana devamlı şampiyonluk istediklerini söylüyorlar.”

‘Şampiyon olmak zorundayız’

“Avrupa Ligi’nde sıkıntılı bir gruptayız. Mükemmel kadroları olan rakiplerimiz var. Sadece, bu gruptan çıkmak kulüp olarak hedefimiz. Tur tur gitme sonucu aldık. Türkiye Ligi ise en büyük hedefimiz. Şampiyon olmak zorundayız. Sorumluluğumuz oldukça büyük.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz