Michy Batshuayi: Gol atamazsan işe yaramazsın!

Geçtiğimiz sürem Beşiktaş ‘ta kiralık olarak forma giyen Fenerbahçe ‘nin yeni transferi Michy Batshuayi, Belçika Ulusal Ekibi’nda ülke basınına konuştu. 28 yaşındaki futbolcu, esin almış olduğu golcüden bahsederken, Türkiye kariyeri, santfor özellikleri, oyun yapısı ve ulusal ekip hakkında açıklamalarda bulunmuş oldu. Tecrübeli golcü, 2017/18 sezonunu 21 golle tamamlamıştı. Uzun süre gol yollarındaki etkisizliğiyle eleştirilen Belçikalı, Beşiktaş’taki 14 gollük performansıyla 2017/18’e en oldukça yaklaştığı sezonu geçirdi. 28 yaşındaki santrfor bu mevzu hakkında şu şekilde konuştu: “Bir tek istatistikleri göz önüne alırsak evet, geçtiğimiz sürem 14 gol 3 asist kaydettim. Sadece istatistiklere yoğunlaşmayacağıma dair kendime söz verdim. Mühim olan, geçtiğimiz sürem Beşiktaş’tan ayrılırken nasıl bir imajım olduğu ve ne kadar süre aldığım. Sürem artınca goller de bununla beraber geliyor aslına bakarsanız.”

‘Gol atamazsan işe yaramazsın’

Belçika Ulusal Ekibi’ndaki 1 senelik gol atamama periyodunun kendisine hatırlatılması üstüne ise Batshuayi, “Forvetler için sistemin nasıl işlediğini tamamımız biliyoruz. Gol atamazsan işe yaramazsın, iki gol atarsan dünyanın en iyisisin. Bu duruma alışmak için zihinsel olarak hakkaten kuvvetli olmalısınız. Bazı oyuncuların bunun için ruhsal yardım aldığını da biliyorum. Sadece son zamanlarda ulusal ekip ile attığım gollerden sonrasında insanoğlu tekrardan bana ilgi göstermeye başladı. Goller… Futboldaki tek mühim şey goldür.” dedi.

‘Gerçek Michy, sahada basmadık yer bırakmaz’

Oyun tarzıyla ilgili izahat icra eden Batshuayi, “Bir forvet olarak size gol atmanız için para ödüyorlar sadece insanların sizin fena yönlerinize odaklanması da oldukça düzgüsel. Gerçekçi olmak gerekirse, eğer beni forvetin en ucunda ayağına top bekleyen bir halde gördüğünüz bir maç izliyorsanız, teknik direktör bana o şekilde yönerge verdiği içindir. Eğer bana hususi bir vazife verilmezse, saha içinde her yerde bulunmayı ve oyuna olabildiğince dahil olmayı yeğliyorum. Gerçek Michy, sahada basmadık yer bırakmaz.” ifadelerini kullandı.

‘Gizemli çocuk rolünü pek de becerebildiğim söylenemez’

Belçika Ulusal Ekibi’nda geçirdiği zor dönemlerden bahseden golcü oyuncu, “Fena hissettiğim süre takımdan birisi devamlı bana destek olmuştur. Bu öteki oyuncular de ilgilendiriyor, mükemmel bir ortamımız var ulusal takımda. Doğal benim bir avantajım var; devamlı gülümsediğim için gülümsemediğimde insanoğlu fena bir şeyler bulunduğunu anlıyordu. ‘Gizemli çocuk’ rolünü pek de becerebildiğim söylenemez.” şeklinde konuştu.

‘Asla oldukça geç değildir, Benzema’nın performansı inandırdı’

Yaşı gereği formunun zirvesinden uzaklaşmaya başladığı düşüncelerinin yanlış bulunduğunu dile getiren futbolcu, “Asla oldukça geç değildir. Bunu bana Karim Benzema’nın performansı inandırdı. Forvet oyuncuları için emeklilik yaşlarının birazcık daha uzadığını söyleyebiliriz. Önümde oynayacağım uzun seneler bulunduğunu düşünüyorum.” açıklamasını yapmış oldu.

‘Bu jenerasyon bir kupa kazanmayı hak ediyor’

Eden Hazard, Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku benzer biçimde oyuncuların ulusal ekibi bırakabileceği söylentilerine karşı izahat icra eden Batshuayi, “Açıkçası bunun doğru bir karar olamayacağını düşünüyorum. Eden, Kevin ve Romelu hala gençler ve oynama enerjileri var ise bence sonuna kadar gitmeliler. Bu jenerasyon bir kupa kazanmayı hak ediyor. Benim için ulusal ekip asla bir yük olmadı. Buraya gelmeyi oldukça seviyorum ve burada oldukça eğleniyorum.” ifadelerini kullandı. (Ajansspor)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz