Slaven Bilic Beşiktaş'ın yeni transferi Arthur Masuaku'yu yorumladı

Arthur Masuaku, oldukça iyi bir oyuncu. 2016 senesinde West Ham United’ın başındayken onu Olympiakos’tan geçirme ettik. Fazlaca sevdiğim oyunculardan biridir. Hem Beşiktaş hem de onun için oldukça iyi bir geçirme bulunduğunu düşünüyorum. Masuaku’nun, kariyerinde bir yenilenmeye ihtiyacı vardı. Zira geçen sürem West Ham’da tertipli olarak forma şansı bulamadı. Beşiktaş için mühim bir isim olacaktır. Devamlı sahada elinden gelenin en iyisini hayata geçirmeye çalışır. Motive olduğu taktirde takıma katkısının oldukça büyük olacağını düşünüyorum.

Atmosfere acele alışır

Uzun seneler Premier Lig’de oynadı ve Olympiakos’ta da forma giydirilmiş olduğu için Beşiktaş’taki atmosfere ve tribünlere acele uyum elde edecektir. Son aşama profesyoneldir ve azca ilkin de söylediğim benzer biçimde gereksinim duyan şey motive olmak. Sağlam bir karakteri vardır. Onunla çalıştığım dönemde hiçbir vakit sorun yaşamadık. Uyumlu ve ekip oyuncusudur. West Ham’da takımın süper yıldızlarından biri olmadı fakat ekip için devamlı savaşan ve savaşım eden oyuncular arasındaydı. Kuvvetli ve kendi bölgesine hakim bir oyuncu.

Sol ayağı harikadır

Mükemmel bir sol ayağı var. Şut ve pas özelliği olan tekniği yüksek bir isim. Hücumun yanı sıra müdafa olarak da başarılıdır. Son aşama kullanışlı bir futbolcu. Daha oldukça sol bek ve kanat beki olarak kullanılabilir. 4-4-2’de sol bek ya da sol kanat, gerektiğinde 3’lü savunmada sol stoper olarak oynayabiliyor. West Ham’da bir başka sol bek Aaron Cresswell’le ara sıra beraber oynadılar. Cresswell’le oynadığında sol kanat olarak yer aldı. Sol tarafta her şeyi yapabilecek bir oyuncu.

Beşiktaş’ın eski hocası Bilic, West Ham United’ı çalıştırdığı dönemde 2016’da 26 yaşındaki oyuncuyu Olympiakos’tan almıştı.

Davet Davran

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz