Trabzonsporlu taraftarlar meşalelerle geceyi aydınlattı

2021-2022 sezonu Spor Toto Süper Lig şampiyonu ve Süper Kupa şampiyonu Trabzonspor , İstanbul Sütlüce Nuri Killigil Parkı’nda “Trabzonspor için bir meşale de sen yak” etkinliği düzenledi. Pazar günü güzel havanın da etkisiyle aileleriyle beraber sahile gelen vatandaşlar, çalınan kemençe, horon ve şarkılarla doyasıya eğlendi. Bordo-mavililerin kutlama yapmış olduğu alana getirilen Kızılay Kan Bağış Aracı da, bağışçılara hizmet verdi. Gurbetçi Gençler tarafınca düzenlenen organizasyonda şarkıcılar sahne alarak, alana gelen vatandaşlara keyifli anlamış olur yaşattı. Havanın kararmasıyla beraber sahile sıralanan Trabzonspor taraftarları meşaleleri yakarak, kutlamalarda bulunmuş oldu. Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, tekne ile geldiği alanda ilk meşaleyi ateşleyen isim oldu.

Ağaoğlu: “Şampiyonluk meşalemizi ateşledik”

Yaktığı meşalenin peşinden basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ağaoğlu, “Her sürem olduğu benzer biçimde geleneksel, başarıya ulaşmış bir sürem geçirmemiz dileğiyle sezonun meşalesini, Gurbetçi Gençler ile beraber Haliç’te ateşledik. İnşallah başarıya ulaşmış, bolca kupalı, sakatsız, tüm takımlarımıza aynı şeyi temenni ediyorum. Geçen yıl burada meşalemizi ateşledik, sezonu şampiyonlukla tamamladık. Bu yıl de inşallah meşale ile beraber şampiyon olarak tamamlarız” dedi.

“Trabzonspor taraftarı ile eşleşen yandaş profili tanımıyorum”

Taraftarlarından övgüyle bahseden Ağaoğlu, bu sürem onlara daha fazlaca ihtiyacı olduklarını aktararak şunları söylemiş oldu:

“Güzel bir yengi oldu. Sezonun başlangıç maçı diyebiliriz. Gelecek hafta lig başlıyor, lig öncesi bizim açımızdan güzel bir imtihan oldu. Takımımız yüzde yüz hazır diyemeyiz fakat Olimpiyat Stadı’nı dolduran 40 binin üstünde Trabzonspor taraftarını coşturacak, onları mutlu edecek kupayla taçlandıracak bir maç oynadık. Dünyada Trabzonspor taraftarı ile eşleşen yandaş profili daha tanımıyorum. Biz Akyazı’da kupa törenini yaptık, saat 20.00’deydi. Ertesi gün İstanbul’da maç oynadık; 80 binin üstünde yandaş vardı. 20 saat arayla bin 200 kilometre mesafe iki ayrı şehirde tribünlerine 120-130 bin taraftarını çeken ikinci bir ekip yok. Görkemli bir taraftarımız var. Aslına bakarsanız Trabzonspor gücünün fazlaca mühim bir bölümünü de doğal ki taraftarından alıyor. Taraftarımızla büyüyoruz, taraftarımızla kazanıyoruz. Bu yıl taraftarımızın gücüne her zamankinden daha çok ihtiyacımız var.”

“Lüzumlu transferler yapılacak”

Yeni sürem öncesi devam eden geçirme emekleri ile ilgili sorulan soruya da yanı veren Ağaoğlu, “Her insanın beklentisi var fakat burada mühim olan hocanın beklentisi. Hocamızın belirlediği profilde 1-2 ya da oyuncuyu kadromuza dahil edeceğiz. Transferle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Savaşım gücünüz artırdığınız vakit, çıtayı yükselttiğiniz vakit oyuncularda da fazlaca değişik vasıflar aramaya başlıyorsunuz. Lüzumlu transferler yapılacak” şeklinde konuştu.

İSTANBUL (İHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz