Yeni Malatyaspor'un yeni başkanı Aziz Ayboğa oldu

Yeni Malatyaspor’un Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda kulübün yeni başkanı Aziz Ayboğa oldu. Battalgazi Belediyesi konuşma salonunda meydana gelen Olağan Seçimli Genel Kurulda konuşan kulüp eski başkanı Adil Gevrek, Yeni Malatyaspor’un başlangıcında 8 yılda fazlaca büyük başarılara imza attıklarını açıkladı. 

Gevrek, fazlaca sıkıntılar yaşadıklarını belirterek, “Ligden düşebilirsin fakat sonuçta kalkmasını bilmek lazım. Bunun içinde yapılması gerekenler var. Ben 15 gündür başkan adaylarıyla görüştüm ve kulüple ilgili tüm detayları verdim. Doğal kendi bildikleri var fakat bir gerçek var; bu ligden yeniden çıkmak ve Yeni Malatyaspor’u, şehrin futbolunu yaşatmak istiyorsak birliğe beraberliğe gerekseme var” dedi.

Borç biterse kulübün kuvvetli olabileceğini ifade eden Gevrek, şunları söylemiş oldu:

“Bu borcun bitmesi için takımın yaşaması, savaşım etmesi lazım. Yeni Malatyaspor’un yanında olun, destek verin. Gelin hep birlikte destek olalım, Yeni Malatyaspor’u ve Malatya futbolunu yaşatalım. Eğer destek çıkılmazsa üzülerek söylüyorum bu işin sonu hüsranla biter. Dilim varmıyor, söylemek istemiyorum fakat destek olunmazsa bunlar olacak.”

ADİL GEVREK: 2’NCİ LİG’DEN, UEFA’YA KADAR GİTTİK

Gevrek, 8 yıl Yeni Malatyaspor için elinden gelen mücadeleyi verdiğini kaydederek, “Bazen başarılara imza attık. 2.Lig’den UEFA’ya kadar gittik. Ne yapmış olursanız yapın Kamil başkanım dikkatli kulak verin ne olursa olsun o vefayı asla göremeyeceksiniz. Futbolun vefası yok. Ben hiçbir süre beklemedim. Alkışlayanlarda oldu, eleştirenlerde oldu. Ağır eleştirenlerde oldu, fazlaca fazla bağrına basanlarda oldu. Ben hep vicdanıma sormuş oldum, “yaptığım işi hakkıyla, hukukuyla yaptım mı?” değişik değişik iftiralar atıldı. Üzgünüm, üzüntülüyüm fakat vicdanım rahat. Asla hiç kimseye kin gütmedim. Onlara da hakkımı helal ediyorum. Ben tüm Malatyasporlulardan bilhassa de taraftarlardan helallik isterim. Tüm Malatya şehrinden helallik isterim. Başarılara imza attık fakat başarısızda olduk” diye konuştu.

BAŞKAN KATİPOĞLU: MALATYA, MALATYA’DA YÖNETİLMELİDİR

Yeni Malatyaspor’un kurucu üyelerinden, Ankaraspor Kulübü Başkanı Mehmet Güvenli Katipoğlu, kongrede yapmış olduğu konuşmada, “Elini taşın altına koyan kardeşimize başarılar dilerim. Fakat emin olun bunlarda yanlış yapıyor. Malatya, Malatya’da yönetilmelidir. Malatya bir yerlerde yönetilmemelidir. Asla kimse kusura bakmasın, sonumuz bu. Yönetim listesine bakıyoruz, Malatya’da kaç şahıs var? Burada kendi kendinize çalıp oynuyorsunuz. Asla kusura bakmayın Malatya’yı bu şekilde kurtaramazsınız. Bu borçla kurtaramazsınız. ‘Tanrı rahmet eylesin’ deriz. Eski Malatyaspor’un bir yeri var bu gidişle Yeni Malatyaspor’un bir yeri bile olmayacak. Biz bu ekibi ne zorluklarla kurduk. 10 yıl ilkin takımın bu şekilde olacağını söyledik. Siyasilere ‘Elinizi kafanıza vuracaksınız fakat iş işten geçecek’ dedik. Avrupa’ya gitmiş, gitmeyeydi. 3’üncü Lig’de bir takımım vakaydı da borcu olmasaydı. Eski Malatyaspor’un gene sahipleri var, bu ekip ne olacak onu merak ediyorum” ifadelerini kullandı.

Divan, adaylık sıralamasında değişim olacağını ifade ederek, genel kurula bir süre ara verdi. Divan Başkanı Özgür Karataş, aranın peşinden Kamil Göksu’nun adaylıktan çekildiğini içeren dilekçesini kurultay salonunda okuyarak, kongrenin sona erdiğini deklare etti. 

GEVREK: BU KULÜP DAHA ÖLMEDİ

Göksu’nun adaylıktan çekilmesinin peşinden söz alan kulüp eski başkanı Adil Gevrek, “Bu iş çocuk oyuncağı değil. Dünden beri saat bire kadar konuşuyorum. Bu kulübün neye ihtiyacı bulunduğunu, ne ihtiyacı bulunduğunu tek tek anlattım sizlere. Bu çocuk oyuncağı mı? Nereye ne kadar para ihtiyacı bulunduğunu siz ödersiniz, ödemezsiniz ben bir tek bu kulübün menfaati için yapılacak, edilecek şeyleri sizlere anlattım. Şimdi diyorsunuz ki ’15 gün kümse bizlerden para istemesin.’ O süre siz ne diye bu yola çıktınız? Çocuk oyuncağı mı bu? Şimdi sizler çıkıp son dakikada o şekilde bir konuşma yapıyorsunuz ki bu kulüp daha ölmedi ya. Öldürmeye de siz gelmişsiniz” eleştirisinde bulunmuş oldu. 

Yeni bir sıralama hazırlanacağı bildirilmesi üstüne kongreye bir süre daha ara verildi. Ayrıca adaylıktan çekilen Kamil Göksu salondan ayrılırken, Aziz Ayboğa başkanlığında yeni bir sıralama divana sunuldu. 

GÖMÜÇ: AZİZ BAŞKANLA YENİ MALATYASPOR’UN DAHA İYİ OLACAĞINA İNANIYORUZ

Aziz Ayboğa’nın adına konuşma meydana getiren Mehmet Coşer Gömüç, “Son dakika gelişmesi oldu. Aziz başkanımız daha ilkin aday olacağını bizlerle paylaşmıştı. Kamil Göksu çıkınca kendisi geri çekilmek durumunda kaldı. Bugün kendisi de burada olacaktı fakat uçakta yer bulamadığı için gelemedi. Aziz Başkanla Yeni Malatyaspor’un daha iyi olacağına inanıyoruz” dedi. 

Ondan sonra Aziz Ayboğa’nın sıralaması oylamaya sunuldu. Oylama sonucunda Aziz Ayboğa kulübün yeni başkanı oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz