Kayserispor'da Çağdaş Atan'dan transfer tahtası açıklaması

Süper Lig takımlarından Yukatel Kayserispor sezonun ilk antrenmanını yapmış oldu. Futbolcular antrenmanda kondisyon emek harcaması ile yarı saha futbol oynadı. Kulüp tesislerinde meydana gelen idman öncesi sarı kırmızılı takımın teknik direktörü Uygar Atan basın mensuplarına izahat yapmış oldu. Genç teknik adam Uygar Atan, “Yeni sürem tüm takımlara hayırlı olsun. Sakatlıksız ve azca hasarlı bir sürem olur. Çoğumuz Türk futbolunun gelişimi adına bir şeyler hayata geçirmeye çalışıyoruz. İnşallah bu sürem o gelişimi gördüğümüz oyunlar olur. Hedefimiz devamlı iyi futbol. Ben bu sürem çekişmeli güzel bir iyi bir ligin geçeceğini düşünüyorum” diye konuştu.

“TRANSFER TAHTASI AÇILMAYACAKMIŞ GİBİ HAREKET EDİYORUZ”

Aktarma yasağı ile ilgili gelen sual üstüne teknik direktör Atan, “Biz aktarma tahtası açılmayacakmış benzer biçimde hareket ediyoruz. Takımın büyük bir kısmını koruduk. İki tane de kiralık futbolcu için kuralların netleşmesini bekliyoruz. Kulübümüz bunlarla ilgili görüşmeler yapıyor. Biz bunu bir kriz olarak görmüyoruz. Bu biçim durumlarda bunu fırsata çevirmek gerekiyor. Bilhassa de genç oyuncular için. Altyapıdan çıkan ve geçen sürem A Ekip’la idmana çıkan 9 şahıs şu an kamp kadromuzda. Onlara da azca ilkin, sahada yüzde 100’lerini verip kendilerini kanıtlama edecekleri bir performans göstermelerin umuyorum. Ikimiz de senede birkaç genç futbolcuyu takımlarımıza kazandırmak istiyoruz. Bu biçim durumlarda onu fırsata çevirmek gerekiyor. Takımda yerlilerle yabancılar içinde iyi bir arkadaşlık var. Onlar da birbirlerini taşıyacaklardır. Güzel bir kamp periyodu geçireceğiz. İyi çalışacağız. Azca konuşup fazlaca çalışacağız. İnşallah bu sürem gemiyi sağ sağlim kıyıya yanaştıracağız. Biz kendimize güveniyoruz. Takımımıza güveniyoruz. Sonuçta elimizde geçen yıl Türkiye Kupası finali oynamış bir ekip var. Yurt haricinde uzakta olanlara 1 gün daha izin verdik. Yarın birazcık daha çok olacağız. Majid Hosseini ve Mario Gavranovic ulusal ekip kampında olduğundan onlara extra izin verdik. Tekrardan anlaşmaya çalıştığımız adlar var. En kısa zamanda tam kadro olup Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’ne gidip 2 etap orada çalışacağız. Tam kadro olduktan sonrasında hem işleyiş iyi olacak hem de sistemi oturtacağız. İyi bir ekip olacağımızı söyleyebilirim” ifadesinde bulunmuş oldu.

“CENK GÖNEN VE MUSTAFA PEKTEMEK İLE ANLAŞTIK”

Sözleşmesi biten oyunculardan anlaşılan olup olmadığı hakkında gelen sual üstüne Atan, “Cenk Gönen ve Mustafa Pektemek burada. Onları da yakında kulübümüz açıklar. Ben burada hiçbir futbolcuya önyargıyla yaklaşmıyorum. Tanıyarak ilerleyeceğiz. Bizim oyun sistemimize nasıl tepki gösterdiklerin göreceğiz. Önceliğimiz topa haiz olan, önde yüksek baskı tatbik eden, 3’üncü bölgeye mümkün olduğunca fazla futbolcuyu sokabilen Kayserispor oluşturmak istiyoruz. Onun için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu oyuna uygun oyuncuları seçmeye çalışacağız. Analizlere gore futbolcular oyun içinde reaksiyona uygun. O yüzden onlardan maksimum verimi alacağımızı düşünüyorum. İnşallah Çoğumuz için güzel bir sürem olsun” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz