Galatasaray haberi… Alpaslan Öztürk'ten Eyüpspor açıklaması

Transferi hakkında konuşan 28 yaşındaki futbolcu, Galatasaray ‘ın eski Teknik Direktörü Domenec Torrent içinde yaşanmış olan vaka hakkında da kısa bir yorumda bulunda bulunmuş oldu.

“Prosedürler devam ediyor”

Alpaslan Öztürk, Eyüpspor’a transferi hakkında, “Prosedürler devam ediyor. Girişim oldu. Detaylar görüşülüyor diye biliyorum. 1 yıl kiralık talebi var Eyüpspor’un. Sayın başkanla görüştüğümde güzel bir proje sundu bana. Projeye inandım. O yüzden inşallah her şey yolunda gider, anlaşmalar sağlanır. ve bu projenin bir parçası olurum.” dedi.

“Oynamayan futbolcu, mutsuz futbolcudur”

Geçtiğimiz sürem da kiralık olarak takımdan ayrılmak istediğini Sarı-Kırmızılı yönetime ileten Alpaslan Öztürk, o dönem için “O dönemin şartları diyelim. Ben isteğimi belirttim yönetime. Onlar nasıl değerlendirdi bilmiyorum fakat o süre izin çıkmadı. Bu yıl de esasen geçen seneden bir talebim olduğundan yönetim kırmadı beni, hatta takdir etti bu düşüncemi. Oynamayan futbolcu, mutsuz futbolcudur. O yüzden gidip bu projenin bir parçası olmak isterim.” şeklinde konuştu.

“Geçmiş, geçmişte kaldı”

Galatasaray’ın yollarını ayırdığı İspanyol teknik adam Domenec Torrent ile daha ilkin tartışan ve ekibe alınmayan Alpaslan Öztürk, vakayla ilgili kısa bir izahat yapmış oldu. Öztürk, “O dönemle ilgili konuşmak fazlaca isterim. Fakat geçmiş, gemişte kaldı. Torrent Galatasarayımız’dan ayrıldı. Bizim namahremimiz. Evimizin içinde olan vakalar, geçmişte de olsa, bunu açıp anlatmaya gerek yok. O insanı lekelemek de istemem.” ifadelerini kullandı.

“Okan hoca inşallah başarı göstermiş olur bizimle beraber”

Sarı-Kırmızılılar’ın yeni Teknik Direktörü Okan Buruk hakkında ise Alpaslan Öztürk, “Okan hoca esasen genç hocalarımızdan birisi. İnşallah başarı göstermiş olur bizimle beraber.” değerlendirmesini yapmış oldu.

“Oturduğum yerden para kazanayım demedim”

Alpaslan Öztürk, “Benim oynadığım maçlar belli. Fazlaca güzel performans verdiğim maçlar da oldu. Oynadığım maçlarda birçok kez haftanın ekibine da seçildim. O yüzden benim içim fazlaca rahat. Galatasaray formasının ağırlığını bildim. Bir tek bu yapı meselesi. Oturduğum yerden para kazanayım demedim hiçbir süre. İnşallah güzel bir sürem geçiririm.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz