Faruk Koca: Kulüplerin yaşadığı sıkıntıları başkan adayına ilettik

Türkiye Futbol Federasyonu TFF Muhteşem Seçimli ve Olağan Mali Genel Kurulu’na katılan MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, Mehmet Büyükekşi ile genel kurul öncesi Kulüpler Birliği’nde değerlendirme toplantısı yaptıklarını söyleyerek, ‘’Biz kulüplerin yaşamış olduğu sıkıntıları oldukca anlaşılabilir bir üslupla başkan adayına ilettik. O da kendisinin bu işte duyarlı bulunduğunu ve kendisi de bir yıl ilkin bu sorunların altına imza attığını söylemiş oldu. Bu sorunları bilmiş olduğu için problemler Kulüpler Birliği ve federasyonun el ele vererek çözeceği ile ilgili taahhütte bulunmuş oldu. Şu şekilde bir durum söz mevzusu Mehmet Bey burada muhteşem genel kuruldan dolayı bir yıl burada duracak ve bir yılda çözüleceği ile ilgili sorumluluğunun bulunduğunu söylemiş oldu ve bu anlamda da meseleyi ciddi şekilde eğilip çözüm odaklı olacağını fakat bunun hep birlikte yapılması icap ettiğini bilhassa söylemiş oldu. Kulüpler de sonuna kadar futbol adına yapacağınız her şeyde arkanızda olacağı ile ilgili taahhütte bulundum’’ diye konuştu.

‘YABANCI OYUNCU MESELESİNİ TARTIŞACAKLARINI SÖYLEDİLER’

Başkan Koca, yabancı oyuncu tartışmalarına ilişkin şunları söylemiş oldu:

‘’Ben değişik bir münakaşa içine girdim. Normalde kulüplerin talebi bundan önceki statünün devam etmesi. 8 yabancı ile oynama fakat 8 yabancı oyuncu derken bir tek dört futbolcu alıyoruz. Bunun ben doğru olmadığını söyledim. Ne kadar futbolcu alıyorsak; aldığımız futbolcunun oynaması gerektiğine inandık. Sayı düşebilir; on iki olabilir, on bir olabilir, on olabilir fakat kaç futbolcu alıyorsak onun tamamını oynayabilir zemine oturtması gerekir. Yoksa parasını verip atıl beklettiğimiz oyuncuların kulüp bütçelerine büyük yük getirdiğini söyledim. Meseleyi tartışacaklarını söylediler. Ben meselenin bir halde çözüleceğine inanıyorum.’’

​‘TARAFTARIMIZIN BEKLENTİSİ LİGDE KALMAK’

Başkan Koca, Ankaragücü’nün ekip çalışmalarına ilişkin ise, ‘’Biz beş futbolcu aldık. Transfere en hazırlıklı kulüplerden biriydik. Ortalama 3-4 aydır ekibimiz dünyada futbolcu izliyorlardı. Bunlarla ilgili ikişer, üçer ve dörder alternatiflerimiz vardı. Şu anda da o süreç yoğun bir halde devam ediyor. Görüşmelerimiz de neticelenirse gelecek hafta birçok oyuncunun geleceğini düşünüyoruz. Ana omurganın kurulacağını düşünüyoruz. Taraftarımızın beklentisi oldukça yüksek değil, ben yandaş gruplarımız ile görüşüyorum. Beklentiniz nedir dediğimde ‘ligde kalmak’ diyor. Ben de inşallah taraftarımızın beklentisine yanıt vereceğimize inanıyorum fakat bizim hedefimiz daha yukarılarda olmaktır. Bana sual sorulduğunda zirve her neyse odur diyorum. Öteki takımlar için de aynı şey geçerli bir tek Ankaragücü için geçerli değil. Bizde Ankaragücü’nü hak etmiş olduğu yere getirmek için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Ercan ATA-Şifanur SANSAR-Canberk ÖZTÜRK/ANKARA,(DHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz