Sembolik köprü bu yıl bordo-maviye boyandı

Düzce’de yaşayan Trabzonsporlu taraftarlar, 2021-2022 sezonu lig şampiyonu olan Trabzonspor için Boğaziçi beldesindeki şampiyonluk köprüsünü bordo-mavi renklere boyadı. Köprünün önünde davul zurna eşliğinde tezahüratlar meydana getiren taraftarlara Boğaziçi Belediye Başkanı İbrahim Ercan da birlikte rol aldı. İbrahim Ercan tarafınca 2014 senesinde başlatılan köprü boyama işlemi anane hale geldi. ‘Boğaziçi Köprüsü’ isminde olan simgesel köprü, her yıl hangi ekip şampiyon olursa o renge boyanıyor.

“Biz ‘O yıl bu yıl’ dedik”

Düzce Trabzonsporlular Derneği yönetim kurulu üyesi Gökhan Yiğit, “Belediye Başkanı İbrahim Ercan sağ olsun, bizlere bir güzellik yapmış oldu. Köprüyü bordo maviye boyattı. Biz ‘O yıl bu yıl’ dedik fakat her yıl bu köprü bordo maviye boyanacak. Başkanım Fenerbahçeli fakat sporun renkli güzelliği de burada. Bir Fenerbahçeli başkanın bizlere bu imkanı sunması, bir köprünün bordo-maviye boyanmasını Türkiye’nin görmesi lazım. Gelecek yıl Trabzonspor gene şampiyon olacak ve bu köprü gene bordo-mavi olacak” şeklinde konuştu.

“Hangi ekip şampiyon olursa olsun, köprümüz o takımın renklerine boyanıyor”

Beldenin isminin ‘Boğaziçi’ olması dolayısıyla Boğaziçi Köprüsü’nün maketini yaptırdıklarını söyleyen Başkan Ercan, “Beldemize Boğaziçi Köprüsü’nü anımsatan bir minyatür köprü yapmıştık. 2014 senesinde, Süper Lig’de hangi ekip şampiyon olursa olsun, köprümüzün o takımın renklerine boyanması kararını aldık. 2014 yılından bu yana şampiyon olan takımın renkleri boyanıyor. Bu yıl de 2021-2022 Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonunda Trabzonspor şampiyon oldu. Düzce Trabzonsporlular Derneği ile temasa geçtik. Onlarda bu etkinliğin içinde yer aldılar” diye konuştu.

İHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz