Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı: Bu bizim için son final değil

Ziraat Türkiye Kupası finalinde Yukatel Kayserispor, Demir Grup Sivasspor ‘a 3-2 yenik oldu. Karşılaşmanın peşinden Yukatel Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, basın mensuplarına açıklamalarda bulunmuş oldu.

Türkiye Kupası’nı müzesine götürmüş olan Demir Grup Sivasspor’u kutlama eden Berna Gözbaşı, “Kaybettik futbol bu. Ben ilk olarak, bir tek Kayseri’den değil dünyanın dört bir yanından gelen tüm taraftarlarımıza fazlaca teşekkür ediyorum. Gönül isterdi ki onlar buraya kadar gelmişken kupayla taçlandıralım. Oldukca gerilmiş bir final maçı oldu. Tam bir final maçıydı. Biz kazanamadık, kazanan Sivasspor’u kutlama ediyorum. Bu bizim için son final değil. Aslına bakarsak Kayserispor için bir başlangıç. Yapmış olduğumuz çalışmalarla biz hep daha çok finaller ve başarılar göstermek istiyoruz. Vatanımızda de futbol ikliminin buna fazlaca ihtiyacı var. Futbol ikliminin değişmesi lazım. Ben ilk günden beri bunu halletmeye çalışıyorum. Bugün Sivasspor tribünlerinden dahi alkış almamız, bizim de kupayı kazandıktan sonrasında onları alkışlamamız da gayretlerimizin bir sonucuydu. Bambaşka bir Kayserispor oluşturma derdindeyiz. Bu şekilde de Türkiye’de negatifleşen futbol ikliminin pozitifleştirme gayreti içindeyiz. Ben tekrardan Türkiye Kupası şampiyonu olan Sivasspor’u kutlama ediyorum. Ikimiz de çalışmalara devam edeceğiz. İnşallah bu tür final ve başarıları görmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“HER GEÇTİĞİMİZ RAKİPTEN ALKIŞ ALDIK”

İki ekip içinde oynanan finalin Anadolu futbolunun başarısı bulunduğunu dile getiren Gözbaşı, “Oldukca sıkıntılı rakipleri geçerek geldik. Her geçtiğimiz rakipten de alkış aldık. Fakat bugün finaldi, gerilmiş de bir finaldi. Sonuçta rakibimiz kazanmıştır. Biz en başından beri Mecnun başkanla ile Anadolu futbolunun başarısı bulunduğunu, kaybedenin kazananı kutlama edeceğini konuşmuştuk. Ben de bugün bunu gerçekleştiriyorum. Sivasspor camiasını kutluyorum” diye konuştu.

“BU TÜR HEYECAN VE SEVİNÇLERİ DAHA ÇOK YAŞAYACAĞIMIZA İNANIYORUM”

Kayseri şehrinin ve Kayserispor taraftarının bu tür heyecanları daha fazlaca yaşayacağına dikkat çeken Gözbaşı, sözlerini şöyleki noktaladı:

“Ben yarı final ikinci maçına giderken bu şehrin, bu lukları yaşamaya fazlaca ihtiyacı var demiştim. Nitekim yarı finali de geçmiştik. Şehirde oluşan bu pozitif yönde hava, bu heyecanı yaşattığımız için fazlaca mutluyum. Bundan sonrasında da bu bütünlükle, yapacağımız çalışmalarla bu tür coşku ve lukları daha fazlaca yaşayacağımıza inanıyorum. Hem taraftarımız hem de şehrimiz bunu hak ediyor.” (DHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz