Galatasaray'da Cenk Ergün'den seçim açıklaması: Her iki adaya da aynı yakınlıktayım

Galatasaray ‘ın eski sportif direktörlerinden Cenk Ergün, Sarı-Kırmızılı ekipte yaklaşan seçim öncesi kendisi ile ilgili çıkan haberler hakkında bir izahat yayınladı.

Her iki başkan adayına da eşit uzaklıkta bulunduğunun belirten Cenk Ergün, “Bu süreçte, bir ustalaşmış olarak ‘resmi’ bir görevimin ve ‘resmi’ bir sıfatımın olmadığının altını bilhassa çizmek isterim.” ifadelerine yer verdi.

Cenk Ergün’ün açıklaması şu şekilde:

“Galatasaray’ın seçim sürecinden geçmiş olduğu kırılgan günler yaşıyoruz. Bu seçim gündemi içinde adımın geçirme haberlerinde ve teknik adam arayışlarında yer almasının yarattığı idrak ve data kirliliğinden dolayı bir izahat yapmak gereği duydum. 

Aksi takdirde gündemle ilgili yaratılan bu durumun, uzun solukta Galatasaray’a zarar vereceğine inanıyorum. Herhangi bir dayanaktan yoksun ve gerçeği yansıtmayan mesnetsiz geçirme dedikodularının bu aşamada Galatasaray’ımızın hiçbir unsuruna yarar sağlamayacağını düşünmekteyim. Galatasaray’a hizmet benim için bir gurur deposudur. Galatasaray’a olan sevgim ve bağımla beraber devamlı onur duyduğum geçmiş hizmet dönemlerimin ve geçmişten bugüne aldığım Galatasaray terbiyemin sonucu olarak, her iki kıymetli başkan adayımıza da aynı yakınlıkta ve aynı uzaklıkta olduğumu belirtmek isterim. 

Bu süreçte, bir ustalaşmış olarak ‘resmi’ bir görevimin ve ‘resmi’ bir sıfatımın olmadığının altını bilhassa çizmek isterim. Informasyon, birikim ve deneyimlerimi, gerektiği anda Galatasaray’ın menfaatleri doğrultusunda kullanacağımı bu vesile ile ifade ederim.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz