Beşiktaş'ta Rıdvan Yılmaz’ın aklı Avrupa’da! 7-8 milyon euro

Kadro dışı olan Ljajic, Lens, Nsakala ve Douglas’ın yanı sıra Vida, Batshuayi, Pjanic, Oğuzhan, Gökhan Töre ve Mehmet Topal’la yollarını ayıran Beşiktaş ’ta, Rıdvan Yılmaz da Avrupa’ya açılmanın planlarını yapıyor.

Eintracht Frankfurt ve Torino’dan geçirme teklifleri alan 21 yaşındaki ulusal futbolcu kariyerini yurt haricinde sürdürmek istiyor.

BEŞİKTAŞ 7-8 MİLYON EURO BEKLİYOR

Altyapıdan yetişen Rıdvan’ın Beşiktaş’la olan sözleşmesi 2023’te sona erecek. Siyah-beyazlı kulübe ciddi bir bonservis bedeli kazandırarak gitmek isteyen genç futbolcu en doğru zamanda olduğuna inanıyor. Frankfurt ve Torino’nun Rıdvan için Beşiktaş’a yaptıkları tekliflerin 5 milyon euro düzeyinde olduğu iddia edildi. Siyah-beyazlı yönetimin ise 7-8 milyon euroluk bir teklif beklediği açıklandı.

TEKLİFİN ARTMASI VEYA BEŞİKTAŞ’IN İNDİRİMİ ŞART

Avrupalı kulüplerin tekliflerini çoğaltması yada Beşiktaş’ın indirim yapması halinde transferin önünde engel kalmayacak. Aksi halde Rıdvan’ın Avrupa imgesel bu sürem için sona erecek. Ulusal futbolcu sözleşmesini uzatmaması halinde sürem sonunda Kartal’dan bedelsiz ayrılabilecek.

RIDVAN BEKLEMEDE

Avrupa’ya gitmek için ısrarlı olan Rıdvan, kulüplerin bonservis bedeli mevzusunda anlaşmasını bekliyor. Ulusal takımdan arkadaşları Çağlar Söyüncü, Merih Demiral, Parlak zeka Çelik ve Ozan Kabak şeklinde Avrupa’ya açılmak isteyen Rıdvan en kısa süre içinde görüşmelerin sonuçlanmasını hedefliyor. 

ISMAEL, RIDVAN’I KADROSUNDA İSTİYOR

Ayrıca gelişimleri yakından takip eden Teknik Direktör Valerien Ismael’in, Rıdvan Yılmaz’ı önümüzdeki sezonun kadrosunda ne olursa olsun görmek istediği bildirildi. Fransız hocanın, Rıdvan’ı oldukça beğenmiş olduğu ve takımda tutulması için yönetime informasyon sunmuş olduğu öğrenildi.

Kaynak: Milliyet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz