Denizlispor’da olağanüstü kongre sesleri

Spor Toto 1. Lig’de maddi sıkıntılar, sakatlıklar ve pandemi sebebiyle zor günler geçirmesine karşın ligin bitimine 1 hafta kümede kalmayı başaran Denizlispor yönetimi, bu başarının mutluluğunu yaşayamadı. Aktarma yasağı bulunan Denizlispor, Teknik Direktör Mesut Bakkal ve ekipteki futbolcuları elinde tutabilmek için kaynak arayışına girdi. Bugüne dek yurt içi ve yurt haricinde yaptıkları görüşmelerden istedikleri sonucu alamadıklarını belirten Kulüp Başkanı Mehmet Uz, yöneticilerle beraber kameraların karşısına geçerek Denizlispor’u bekleyen zor günler hakkında kamuoyunu bilgilendirdi.

“Acil olarak 15-20 milyon lira gerekiyor”

Denizlispor’u zor bir dönemde teslim aldıklarını ve bugüne dek emanete en iyi şekilde haiz çıktıklarını belirten Uz, “Kulübün geldiğimiz gün ve bugün içinde hiçbir farkı yok. Bir tek farkımız şu; mevcut ekip topyekün 2 senelik sözleşme yaptığımız için hocamız dahil hepimiz görevinin başlangıcında. Yalnız ben geçen yıl kulüp başına geldiğim başkan olduğum gün cebimizde 1 TL para yoktu ve ortalama 14 milyona yakın bir aktarma yasağını kaldırarak 10 gün şeklinde zamanda da bu ekibi kurduk. Hemen sonra ortalama şahsım ve yönetim kurulu olarak toplamda 57 milyon 500 bin TL parayı biz fakat sponsorlukla fakat bağışlarla fakat ricalarla bu kulübe soktuk. Bugüne dek hiçbir tane haksız fesih yaptırmadım. Eğer biz 2-3 maç evvel ligde kalmayı garantileseydik zamanımız olacaktı. Bu kulübün acil olarak 15-20 milyon içinde paraya ihtiyacı var. Ödenmediği taktirde şu anda yapmış olduğumuz tüm çabalar boşa gidiyor ve tüm futbolcular ile boşa çıkma ile karşı karşıyayız” diye konuştu.

“Ben bir umar bulamadım”

Lüzumlu desteğin bulunamaması halinde muhteşem kurultay sonucu almak zorunda kalacaklarını kaydeden Uz, “Bizim ligde kalmamız aslına bakarsak bir başarı şeklinde gözüküyor fakat üzülerek söylüyorum maalesef ben üzgünüm. Bu mevzuda ve bu başarıyı yakaladığımız futbolcuları kaybettiğimiz takdirde, bizim de artık başarımıza gölge düşmüş olacak. Bu mevzuda elimden gelen ne var ise yaptım fakat ben bir umar bulamadım. Ve bunun için de bu kararları almak zorundayım. Şimdi ben cumaya yada perşembeye kadar kurultay kararını almak zorundayım. Gelecek olan arkadaşlarımız var ise buyursun gelsin” şeklinde konuştu.

İHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz