Anis Berriche: Trabzonspor'dan Berat Özdemir ve Ahmetcan Kaplan ile çalışmak isterim

Türkiye hayranı olduğu malum ve Avrupa ile Suudi Arabistan içinde futbolcu transferleri ile projeler mevzusunda mühim adlardan kabul edilen Anis Berriche, açıklamalarda bulunmuş oldu. Berriche’nin röportajı şu şekilde:

Berriche sizin Türkiye hayranı olduğunuzu duyduk, doğru mu?

“Evet, benim fazlaca Türk dostum var. Hatta her geçirme periyodunun sonunda ailemle beraber Antalya’da dinlence yaparım. Türkiye’ de kendimi evimde benzer biçimde hissediyorum.”

Birlikte çalıştığınız Türk oyuncular var mı?

“Şu ana kadar olmadı fakat bunun sebebi ben değilim. Türk oyuncular Türkiye’de fazlaca para kazanıyordu ve teklif getirdiğim vakit da aşırı taleplerde bulunuyordu. Son iki yıl bu birazcık değişti, bundan sonrasında daha mümkün olacağını düşünüyorum.”

Türk futbolcuları nasıl buluyorsunuz?

“Oldukça geliştiler, fazlaca iyi oyuncularınız var. Her yerde rahat oynarlar. Burak Yılmaz bu yaşta bile büyük iş başardı. Gelen gençler fazlaca büyük potansiyele haiz. Örneğin Trabzonspor ’dan Berat Özdemir ve Ahmetcan Kaplan ile emek vermeyi isterim. Aslına bakarsak bu kadar iyi oyunculara haiz bir ülkenin Avrupa Kupalarında ve ulusal takımlar düzeyinde başarı göstermiş olamamasına birazcık şaşırıyorum. Doğrusu Türk futbolcular kendini dünyaya kanıtladı ve devamlı geçirme yapabilir.”

Teknik direktörlerimize ilgili ne düşünüyorsunuz?

“Dost acı söyler, hocalarınız piyasada oyuncularınızın fazlaca fakat fazlaca altında. Maalesef bu şekilde. Şu an Türk takımlarında internasyonal başarı elde eden Fatih Terim ve Şenol Güneş var. Gittiği her ülkede başarı göstermiş olan Engin Fırat var. Onun haricinde internasyonal gündem oluşturacak başarı elde eden var mı? Mahalli ligde başarı göstermiş olmak güzel fakat gidip Avrupa kupalarında bir şey yapamazsan kimin ilgisini çekersin? Bakın dünya şampiyonu şu an Fransa, Şenol Güneş Türkiye’yle onları yendi, Engin Fırat fazlaca zayıf Moldova’yla kök söktürdü, bunlar dünya futbolunda gündem oldu. Her hocaya bunun benzer biçimde örnekler veriyorum. Ben gerçekçi bir adamım. Ben menajer olarak ne kadar kuvvetli olursam olayım, hoca internasyonal CV’si kadardır. Futbolcularınızda durum değişik, onlar kendilerini yurt haricinde kanıtladılar.”

Arap devletlerinde Türk futboluna nasıl bakıyorlar?

“Bakın Türkiye, Müslüman bir ülke, esasen bundan dolayı pozitif yönde bakıyorlar. Farkındasınız sanırım, Arap ülkelerinden dinlence için en fazlaca tercih edilen ülke de Türkiye. Doğrusu demek istediğim, Türkiye’ye genel anlamda pozitif yönde bakılıyor ve doğal ki Türk futboluna da.”

Bu yaz Türkiye’yle ilgili geçirme çalışmanız var mı?

“Evet, hem iki kulüp benden oyuncu istedi, hem de bir fazlaca kulüp yabancı oyuncu sayısını düşürmek istiyor. Ben de beğendiklerimi başka bir ülkeye geçirme etmek için çalışacağım. Esasen transferler olduğunda haberdar olmuş olursunuz.”

İHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz