Metin Öztürk: Torrent bizi ikna ederse, yola devam ederiz

Galatasaray ‘da 30 Nisan’da gerçekleştirilecek muhteşem seçimli genel kurul öncesinde başkan adaylarından Metin Öztürk, Galatasaray TV’de Seçime Doğru programında açıklamalarda bulunmuş oldu.

Metin Öztürk’ün açıklamaları şu şekilde:

“10 tane kiralıktan dönecek oyuncumuz var. Yeni transferler kadar mühim. Sayın Domenec Torrent, bir rapor verecek ve hangi oyuncuların satılıp satılmayacağına karar vereceğiz. Bizim en büyük sıkıntımız, futbolcuları değerlendiremiyoruz. Değerlendirme yapmış olup, gerekseme olan bölgelere takviye yapacağız.”

“Torrent’i göndermeye gelmiyoruz”

“Bütçe bizim ikincil mevzu. Biz şampiyonluğa giden bir ekip kuracağız. Torrent bizi ikna ederse, elbet yola devam ederiz. Torrent’in bizi ikna etmesi lazım. Tazminat konusunu değerlendireceğiz. Torrent kariyerli bir hoca, münakaşaya gerek yok. Bizim için Galatasaray’ın tek hedefi şampiyonluk olmalı.”

“Faruk Devam eden başkanın söylediği benzer biçimde, üçüncülük bizim için sonunculuktur. Torrent’i göndermeye gelmiyoruz. Hocamızla devam etmezsek, görüştüğümüz 2-3 isim var.”

“Şampiyonluk için ne gerekiyorsa yapacağız”

“Burada mühim olan yatırımı doğru yapmak. Gomis’ten Falcao’ya olan süreçte 50 milyon Euro’ya yakın bir tutarı kaybettik. Eski yönetimleri eleştirmek istemiyorum. Bir de Kerem Aktürkoğlu gerçeği var. Geriye dönerek bakmış olduğunuzda acaip bir kaynak israfı var.”

“Ortalama 25 milyon Euro’luk bir bütçe var. Efektif olarak kullanılırsa Galatasaray şampiyon olacaktır. Şampiyonluk için ne gerekiyorsa yapacağız. Bütçe yetmezse kendi cebimizden vereceğiz. Futbol iyiyse öteki branşları çevirebiliyoruz. Amatör branşlar için 21 tane sponsorumuz hazır. Hepsinin ödeyeceği rakamlar değişik.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz