Diego Rossi: Oyun tarzım biraz daha dikine oynamaya yönelik

Fenerbahçe ‘nin son dönemde çıkışta olan adların başlangıcında gelen Diego Rossi, mühim açıklamalarda bulunmuş oldu. Sarı Lacivertliler’in 3 senelik sözleşme imzaladığı Uruguaylı futbolcu, Fenerbahçe TV’de gösterilen ‘Günün Röportajı’ programına konuk oldu.

Takımın gidişatıyla ilgili genel bir değerlendirme yaparak sözlerine süregelen Diego Rossi, oluşan güzel atmosferle ilgili, “Şu anda iyi bir dönemden geçiyoruz. Almış olduğumuz sonuçlar da daha iyi çalışmamıza ve daha iyi sonuçlar almamıza yardım ediyor. Doğal ki maç maç kazanarak devam etmek fazlaca güzel. Çalışmalarımızı muhakkak pozitif yönde anlamda etkiliyor. Güzel bir atmosfer oluşuyor, hem de beklentileri de arttırıyor.” dedi.

Sezonun bundan sonraki bölümüyle ilgili değerlendirme meydana getiren Rossi, “Sezonun son süreci zor bir dönem olacak. Devamlı sezonların son süreci fazlaca belirleyici olur. Dolayısıyla maçların güçlük derecesi muhakkak ki artıyor bu dönemlerde. Bizim konsantrasyonumuzu yüksek tutmamız gerekiyor. Kalan tüm maçları kazanmak istiyoruz ve çalışmalarımızı bunun için sürdürüyoruz.” diye konuştu.

Kendi performansıyla ilgiliyse Uruguaylı futbolcu, “Her oyuncu arka arkaya maçlar oynadığı süre performansını yukarı çekme anlamında büyük bir destek görmüş oluyor. Üst üste maç oynamak oyucuya performansını yukarı çekebilmek için fazlaca yardım ediyor. Ben de son maçlarda ilk 11 oynama fırsatı buldum. Oynadığım zamanlarda elimden gelenin en iyisini halletmeye, takımıma yardım etmeye çalışıyorum. Ümit ederim performansım bu şekilde devam eder fakat daha da önemlisi ümit ederim 3 puan almaya devam ederiz.” değerlendirmesini yapmış oldu.

Sürem başı Fenerbahçe’ye transferinin peşinden geçirdiği uyarlama süreciyle ilgili Rossi, “Her ülkenin her ligin kendine özgü özellikleri var. Bu anlamda benim ülkemde, Uruguay’daki futbolu kıyasladığımda buradaki özelliklerin benzer bulunduğunu düşünüyorum. Bunun da benim uyarlama sürecime fazlaca yardımı bulunduğunu düşünüyorum. Her ligin değişik özellikleri olduğundan bu uyarlama süreci bazı oyuncular için daha uzun bazı oyuncular içinse daha kısa olabiliyor. Fakat her oyuncu mümkün olan en kısa sürede bu süreci atlatmak istiyor.” şeklinde konuştu.

Sözleşme açıklaması

3 senelik sözleşmeyle ilgili de konuşan Diego Rossi, “Burada olmaktan dolayı hakikaten fazlaca mutluyum. Bu kulübe fazlaca fazla şey vermek isterim. Elimden gelenin en iyisini yapmış olup bu kulübün formasını giyindiğim her maçta sahada her şeyimi vermek isterim.” dedi.

Fenerbahçe’de olmaktan dolayı mutlu hissettiğini belirten Rossi, “Buraya ilk geldiğimizde bizim için her şey yeniydi. Şehre ve kulübe adapte olmamız gerekiyordu. Kulübe ve şehre alıştıktan sonrasında hakikaten fazlaca keyif almaya başladık. Şehri tanıdıktan sonrasında fazlaca mutlu olduk. Akrabalarım de ben de burada olmaktan dolayı fazlaca mutlu hissediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Oyun tarzını deklare etti

Gol atmayı seven bir oyuncu bulunduğunu ifade eden Rossi, saha içinde pozisyonu ve oyuncu özellikleriyle ilgili, “Oyuncular devamlı takımına yardım etmek ister. Bu golle de olabilir, asistle de olabilir. Fakat devamlı oyuncular takımına yardım etmek ister. Bilhassa forvet oyuncuları gol anlamında yardımda bulunmak ister. Ben de bu şekilde gollerime devam etmek isterim. Benim de oyun tarzım bu. Dikine oynamayı ve devamlı kaleye yakın oynamayı seviyorum. Pozisyonum gereği özelliklerim bu şekilde.” açıklamasını yapmış oldu.

Ekip içindeki arkadaşlık ortamıyla ilgili Diego Rossi, “Bu, futbolcular için fazlaca mühim. Bir ekip için fazlaca mühim. Takımın iyi olması, iyi bir enerjinin olması muhakkak fazlaca mühim. Maçlara hazırlandığımız bu yoğun dönemlerde güzel bir ortama haiz olmak oyuncular için fazlaca mühim. Almış olduğumuz sonuçların da içerideki ortama pozitif yönde anlamda tesiri oluyor. Şu ana kadar güzel gidiyor. Aynı dili konuşuyor olmanın büyük bir önemi var. Takımımızın içinde İngilizce konuşan fazlaca fazla oyuncu var. Hepimiz birbiriyle rahat bir halde kontakt kurabiliyor. Her insanın birbiriyle arasının iyi olması fazlaca mühim.” diye konuştu.

Jose Sosa anısı

Jose Sosa’yla yaşamış olduğu bir anısıyla ilgili de konuşan Rossi, “(Gülerek) Hatırlıyorum. Bana kızmıştı o maçtan sonrasında bu sebeple aslen o maçtan ilkin gol atarsam bu golü ona adayacağımı konuşmuştuk. O maçta yapmadım fakat sonrasında attığım bir golden sonrasında -biz mate çayı içiyoruz-, ona bir gönderme yapmıştım fakat bunu sizle konuşmadık.” dedi.

Derbi değerlendirmesi

2-0’lık Galatasaray derbisiyle ilgili konuşan Diego Rossi, şunları söylemiş oldu: 

“Derbi maçları devamlı fazlaca önemlidir. Aslına bakarsak senenin en mühim maçlarıdır. Bu maçları kazanmak fazlaca güzel bir duygudur. Son oynadığımız derbi maçında evimizde, taraftarımızın önündeydik, taraftarlarımız muhteşem bir atmosfer yarattı. Hakikaten fazlaca güzeldi. Bu tür maçları oynamak her futbolcu için şüphesiz fazlaca güzeldir.”

Taraftara bildiri

Taraftarların bilhassa iç sahadaki son maçlarda tribünde yarattığı atmosferle ilgili de konuşan Rossi, “Asla kuşku yok ki biz oyuncular için taraftarların desteği fazlaca mühim. Son maçlarda stadımız doluydu ve hakikaten bu biçim atmosferlerde oynamak tüm oyuncular için fazlaca güzel bir his. Taraftarlarımız yanımızda olsunlar bu sebeple onların bizlere olan desteği, oyuncuların performansına da fazlaca destek oluyor.” değerlendirmesini yapmış oldu.

22 Nisan Cuma günü deplasmanda oynayacakları Çaykur Rizespor maçıyla ilgili düşüncelerini aktaran Diego Rossi, “Sezonun sonuna azca bir süre kaldı. Bu süreçte oynayacağımız tüm maçlar fazlaca mühim olacak. Tüm maçlara bu şekilde yaklaşıyoruz. Oynayacağınız her maça ayrı bir halde odaklanmanız gerekiyor. Her maçın kendi içinde kendi anlamı oluyor. Her maç hususi oluyor. Ikimiz de bu maçların hepsinde en iyimizi verip hepsini kazanmak istiyoruz.” dedi.

Dünya Kupası yorumu

Katar’da düzenlenecek Dünya Kupası’nda mili ekibi Uruguay’ın da yer alacak olmasıyla ilgili Rossi, “Uruguayla Dünya Kupasına gitmek gerçekleşmiş bir rüya olur. Tüm oyuncular Dünya Kupasında yer almak isterler. Ben de o turnuvada yer alabilmek için en iyi şekilde hazırlanacağım. Cenup Kore’yle aynı gruptayız. Kim Min-Jae ile karşılaşmak güzel olacak. Burada her günü beraber geçiriyoruz. O maçlarda rakip olmak asla kuşku yok ki ikimiz için de güzel olacak. Kuralar çekildikten sonrasında (Kim Min-Jae ile) aramızda şakasını yaptık, ‘Artık rakip olduk.’ diye. Bununla beraber dedik ki, ‘Bu maçlarda iyi olan kazansın.’” diye konuştu.

Ekip arkadaşıyla Dünya Kupası’nda rakip olacak olmasıyla ilgili, “Futbol bu şekilde. Bunlar futbolun parçası. Kariyerinizde ilerledikçe bu biçim durumlarla karşılaşabiliyorsunuz. Bu biçim durumlarla karşılaştıkça bu biçim durumlara alışabiliyorsunuz. Aslına bakarsak güzel bir durum. Kariyerinizin başlangıcında bir ihtimal acayip gelse de zaman içinde alıştığınız bir durum.” yorumunu meydana getiren Diego Rossi, aile bireylerinin maçlarını izlediğini ise şu sözlerle dile getirdi:

 “Mümkün olan devamlı stadyuma gelip beni izlemeye çalışıyorlar. Bilhassa eşim tüm yıl benimle burada olduğundan her maça geliyor. Burada olmayan aile bireylerim Uruguay’dan buraya geldikleri süre muhakkak stadyumda maçı izlemeye geliyorlar.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz