Osman Demir: Alınan 39 puanın her zerresinde Ahmet'in emekleri var

İttifak Tüm ortaklık Konyaspor Teknik Sorumlusu Osman Demir geçirdiği kaza sonucu yaşamını kaybeden Ahmet Çalık’ın ölümü sebebiyle duygusal ve zor bir maç bulunduğunu belirtti. Demir, şunları söylemiş oldu:

”Bizim açımızdan duygusal olarak oldukca zor bir maçtı. Ahmetsiz çıktığımız ilk maçımızdı. Hakikaten alınan 39 puanın her zerresinde Ahmet’in emekleri var. Biz bu galibiyeti Ahmet’e ve kıymetli ailesine armağan ediyoruz. Bu soğuk havada Ahmet için tribünlere gelen taraftarlarımıza sahada savaşım eden tüm futbolcularımıza, yönetim kurulumuza, başkanımıza emekleri olan her insana oldukca teşekkür ediyoruz. Futbola gelirsek, hakikaten söylediğim benzer biçimde duygusal yönü ağır basan bir maçtı. Bir ihtimal sahada motivasyon olarak artı görülse de duygular öne geçtiğinde sahada bir ihtimal futbol unutabilirdi. Bunu da biz asla yadırgamazdık. Fakat oyuncularımız hakikaten oldukca büyük karakter gösterdiler. Bu zor günlerde, bu zor zamanlarda oldukca güzel bir galibiyetle, hem camiamızı hem Ahmet’imizin, hem Ahmet’in ailesini hem taraftarları hem de bizi oldukca mutlu ettiler. Hepsine oldukca teşekkür ediyoruz.”

Ahmet Çalık’ın ölümünden sonrasında ruhsal destek aldıklarını ifade eden Osman Demir, “Siz de gördünüz oldukca sevilen bir insanı kaybettik. Hem ekip arkadaşları, hem biz etkilenmedik desek yalan olur. Bu sebeple bu fıtratımıza aykırı. Bu mevzuda İlhan Hoca, hakikaten başkan, yönetim inanılmaz büyük çaba harcadılar. İlhan Hoca bilimsel destek aldı, psikiyatrdan görüşler aldı. Onun görüşlerini kullanarak bazı uygulamalarda bulunduk mental açıdan. Şu ortamda antrenmana çıkmak, oyuncuyla ‘hadi koş’ demek, ‘şuraya gel’ demek, ‘buraya git’ demek hakikaten oldukca zor. Bu sebeple oyuncu her an ‘hocam bu ortamda maçı mı düşünüyorsun?’ diyebilir sana. Hakikaten zor yedi gün geçirdik. Fakat dediğiniz benzer biçimde dünya bir halde normale dönmen lazım. Yaşam devam ediyor. Yapmak zorunda olduğumuz bir işimiz var. Bir an ilkin işimize dönerek unutmak zorundayız. Unutmak derken, doğal ki de acımız içimizde duracak. Fakat işimizi halletmeye devam edeceğiz. Ahmet aklımıza ulaştığında içimiz yanacak. Onun için yakarış edeceğiz. Onun haricinde aslına bakarsanız asla kimsenin. Yapabilecek bir şeyi yok” diye konuştu.

“AHMET’E KARŞI GÖREVİMİZİ YERİNE GETİRMENİN MUTLULUĞUNU YAŞADIK”

Demir, Ahmet Çalık’a karşı görevlerini yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, ”Siz de gördünüz aslına bakarsanız golden sonrasında. Soyunma odasında da aynı atmosfer vardı. Asla kimsede ses yoktu. Normalde galibiyetlerden sonrasında oldukca sevimlidir. Bir ihtimal şarkılar söylenir, bekli tezahüratlar yapılır fakat soyunma odasında oyuncularımız ve biz hep birlikte geldik. Bir tek Ahmet’e karşı görevimizi yerine getirmenin mutluluğunu yaşadık. Buruk bir luk vardı içimizde. Doğal ki de sevindik. Doğal ki de mutlu olduk. Fakat bunu yaşadığımız kayba saygı duyarak yaptık” dedi. 

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz