Fatih Özgökçen: Bu haftayı psikolojik çalışma olarak geçirdik

Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen, sahalarında 1-0 yenik ettikleri Adana Demirspor maçının arkasından izahat yapmış oldu. Özgökçen, futbolcuları Ahmet Çalık’ın geçirdiği kaza sonucu yaşamını yitirmesine değinerek, ”Ahmet kardeşimizi kaybedeli tam yedi gün oldu. Tüm Türkiye’den hatta tüm dünyadan iyi temenniler aldık. Türkiye ve spor camiasına teşekkür ediyorum. Yedi gün süresince hepimiz bir halde Ahmet kardeşimizi andı” diye konuştu.  

“PSİKOLOJİK BİR ÇALIŞMA HAFTASI OLDU”

Özgökçen, “Maç değişik bir atmosferde oynandı. Ortamı görüyorsunuz. Duygusal bir durum vardı. Tanrı, hiçbir takıma bu şekilde zamanlar yaşatmasın. Futbolcularımız savaşım noktasında morallerinin de düşük olduğu dönemde iyi çalıştılar. Netice itibariyle 3 puanı hanemize yazdırdık. Bundan sonrasında bu acıyı unutup başarılarımızın devamına bakacağız. Arkadaşlarla neler yapacağımız mevzusunda sürekli istişare içinde bulunduk. Hem teknik ekibimiz, hem biz, hem de yönetici arkadaşlarımız. Bu bir haftayı ruhsal bir emek harcama olarak geçirdik. Birazcık ilkin soyunma odasındaydım. Hepsine teşekkür ettim. Bugünkü değişik atmosferde üstün performans gösterdiler. Sonuçtan da oldukça memnunuz” ifadelerini kullandı.

“AHMET’İN İSMİ TESİSLERDE YAŞATILACAK”

Ahmet Çalık’ın isminin tesislerde yaşatılması için emek harcama sürdürdüklerini ifade eden Özgökçen, şunları söylemiş oldu:

”Ahmet’in adını verme mevzusunda değişik emek harcamalar olacak; fakat hepimiz bir halde Ahmet kardeşimizin adını yaşatma ardında. Birçok belediye ve kamu kurumu izahat yapmış oldu. Sonunda de futbol federasyonu da sezonu Ahmet Çalık sezonu yapmış oldu. Ikimiz de kulübümüzle ilerleyen dönemde gelecek hafta içinde resmi sonucu açıklayacağız. Tesislerimizin birine Ahmet kardeşimizin adını vermeyi planlıyoruz.”  

“BU HAFTA İÇERİSİNDE TRANSFERİ AÇIKLAYACAĞIZ”

Geçirme mevzusuna da değinen Başkan Özgökçen, “Elimizde olmayan sebeplerden dolayı geçirme ihtiyacımız doğuyor. Ikimiz de Ahmet kardeşimiz yerine ve Serdar Gürler biliyorsunuz ki ki Başakşehir’e geçirme oldu. Bu aşamada çalışmalarımız devam ediyor. En azından bu hafta içinde bir transferle sonuçlandırıp, öteki haftalarda da transferleri tamamlayıp yolumuza devam edeceğiz.” dedi.

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz