Tahkim Kurulu, İlhan Palut'un 1 maç men ve para cezasını onadı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, İttifak Tüm ortaklık Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut’a verilen 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 6 bin 500 TL para cezasını onadı. TFF’den meydana getirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

”İttifak Tüm ortaklık Konya Spor Kulübü teknik sorumlusu İlhan Palut’un, rakip ekip futbolcusuna yönelik hakareti sebebiyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 41/1-c ve 35/4. maddeleri ile Futbol Disiplin Talimatı’nın 12. maddesinin uygulanması suretiyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 6.500,00 TL para cezası ile cezalandırılmasında sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile karar verilmiştir”

Kurul ek olarak Aytemiz Alanyasporlu futbolcu Ümit Güneş’in, rakip ekip futbolcusuna yönelik ciddi faulü sebebiyle almış olduğu 2 resmi müsabakadan men cezasının da onanmasına, oybirliği ile karar verildiğini deklare etti.

  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz