Trabzonspor'da Ahmet Ağaoğlu yeniden başkanlığa seçildi

Trabzonspor ’da 78’inci Olağan Genel Kurulu’nun ikinci gününde oy verme işlemleri başladı. Bordo mavili toplum tarihinin 47. Yönetim Kurulu’nu seçmek için sandık başına gitti. Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ‘hayırlı olsun’ dilekleriyle oyunu kullandı.

Hayri Gür Spor Salonu’nda saat 09.00’da başlamış olan kongrede, bordo-mavili kulübün 54 senelik tarihindeki 47. Yönetim Kurulu seçilerek 3 yıl süreyle göreve getirildi.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun tek listeyle girmiş olduğu 78’inci Olağan Genel Kurul’da 9 bin 353 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyordu. Genel Kurul’da ek olarak Denetim, Sicil, Disiplin ile Arşiv ve Müze Kurulları da seçime gitti.

Trabzonspor’da Ahmet Ağaoğlu başkanlığındaki Yönetim Kurulu sıralaması bordo, Denetim Kurulu sıralaması sarı, Disiplin Kurulu sıralaması açık yeşil ve Sicil Kurulu sıralaması ise kırmızı renkteki oy pusulasıyla seçime gitti.

2 adayın yarışacağı Arşiv ve Müze Kurulu’nda ise Mehmet Salih Uzun Başkanlığı’ndaki Arşiv ve Müze Kurulu sıralaması koyu yeşil, Osman Can Başkanlığı’ndaki Arşiv ve Müze Kurulu sıralamasında de pembe renk oy pusulaları kullanıldı.

AĞAOĞLU OYUNU KULLANDI

78’inci Genel Kurul’un ikinci gününde sandık başına giden Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu 4 nolu sandıkta oy kullandı.

YENİ YÖNETİMDE YENİ YÜZLER

Trabzonspor’un 47. Yönetim Kurulu’nun seçileceği Genel Kurul’da tek listeyle aday olan Başkan Ahmet Ağaoğlu, önceki dönemde yönetimde yer almış 9 isme sıralamasında yer vermedi. Ağaoğlu’nun önceki döneminde yer edinen Haluk Şahin ve Önder Bülbüloğlu da yönetim kurulundan çekilme etmişti.

Ağaoğlu’nun başkan seçildiği dönemde yönetim kurulunda vazife alan ve yeni listede bulunmayan adlar şöyleki oluştu:

Mehmet Yiğit Alp, Güvenli Kahraman, Sertaç Itimat, Ahmet Fikret Gökhan, Özer Bayraktar, Yusuf Hayırlıoğlu, Dursun Ali Sakarya, Tuncay Uzunal, Eda Lermi Zorer

Ağaoğlu’nun tek listeyle gireceği seçimlerde yeni yönetim kurulunda bulunan adlar ise şu şekilde oldu: 

Asil: Ahmet Ağaoğlu, Ertuğrul Doğan, Ömer Sağıroğlu, Müminhan Alim, Yalçın Orhan, Zafer Göktaş, Kemal Ertürk, Kibar Yaşar Itimat, Serdar Ekrem Şirin, Zeyyat Kafkas, Sami Karaman, Ali Haydar Gedikli, Esat Emanet, Faruk Hacı Haliloğlu, Şemsettin Hancı

Yedek: Lokman Sadıklar, Ertuğ Özarman, Coşkun Öztürk, Ahmet Beşir, Rauf Öztel, İbrahim Tüfekçi, İbrahim Aydın

Selay SAYKAL-Tolga SAĞLAM/TRABZON(DHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz