İşte Trabzonspor'da yeni yönetim

4-5Aralık tarihlerinde Trabzonspor ’un 47. yönetiminin seçileceği genel kurul öncesinde tek aday olan Başkan Ahmet Ağaoğlu, yeni yönetim listesini sundu. Trabzonspor Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu, listenin son halini Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen’e teslim etti. Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, “Tek listeyle seçim yapılacak. Öteki kurullardan bir tek Arşiv ve Müze Kurulu’nda 2 aday var. Disiplin, Denetim ve Sicil Kurulu tek listeyle girmektedir. Aynı kongrede onlar da seçilecektir. Bu yıl şampiyonluk hedefimizin oldukca kuvvetli olduğu bir senedir. Normal olarak ki bu listeler temsildir. Aslolan mühim olan bizlerin, taraftarın ve toplumun yönetime, teknik ekibe ve futbolculara verdiği destektir. Şampiyonluk şarkılarının söylendiği dönemde onları yalnız bırakmamalıyız” dedi. 

8 isim yerini korudu

14 kişilik asil listede, mevcut yönetimden 8 isim yerini korurken, 6 isim değişti. Ertuğrul Doğan, Ömer Sağıroğlu, Müminhan Alim, Yalçın Orhan, Zafer Göktaş, Kemal Ertürk, Kibar Yaşar Itimat ve Serdar Ekrem Şirin, yeni dönemde de vazife alacaklar. Yönetim kuruluna yeni girenler ise; Zeyyat Kafkas, Sami Karaman, Ali Haydar Gedikli, Esat Emanet, Faruk Hacıhaliloğlu ve Semsettin Hancı oldu. Mevcut yönetimden Sertaç Itimat, Mehmet Yiğit Alp, Özer Bayraktar şeklinde adlar yeni listede yer almadı.

——————————

Ahmet Ağaoğlu

8 Nisan 2018’den itibaren Trabzonspor’da başkanlık koltuğunda oturan Ahmet Ağaoğlu, hem de 21 yıl Golf Federasyonu’nun başkanlığını yürüttü. BordoMavili kulüpte 1993 senesinde Sadri Şener yönetiminde yer edinen Ağaoğlu, 2000-2002 arası Özkan Sümer döneminde başkan yardımcısıydı. İyi derecede İngilizce bilen Ağaoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır. 

Ertuğrul Doğan

Mevcut yönetimde Ahmet Ağaoğlu’nun en yakınındaki isim olan Ertuğrul Doğan’ın, yeni dönemde Asbaşkan görevine geçmesi umut ediliyor. Türkiye’nin elektrik üreten en büyük 20 firmasından biri konumundaki Oltan&Köleoğlu Enerji’nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Doğan, Karadeniz Teknik Üniversitesi mezunu ve 1977 doğumludur.

Ömer Sağıroğlu

Otomotiv, gezim ve konfeksiyon sektörlerinde faaliyette bulunan Ömer Sağıroğlu, 1964 Trabzon doğumludur. Evli ve 2 çocuk babası Sağıroğlu, İngilizce bilmektedir. Sağıroğlu’nun, genel yazman olarak devam etmesi umut ediliyor.

Yalçın Orhan

Trabzon Sanayici ve İşadamları Derneği (TSİAD) Başkanı Yalçın Orhan, TSClub Mağazaları’nın ulaşmış olduğu zamanı cirolarda başrol oynadı. İş insanı Orhan, ek olarak akaryakıt ve inşaat şeklinde değişik sektörlerde de faaliyetlerini sürdürmektedir.

Zafer Göktaş

Sıhhat sektöründe hizmet veren Zafer Göktaş, bundan önceki dönemde bilhassa pazarlama bölümünde mühim projelere imza atmıştı. 40 yaşlarında ve evli olan Göktaş, yeni dönemde de Trabzonspor Yönetim Kurulu’nda yer alacak.

Şemsettin Hancı

Şirketlerinde 3 binin üstünde kişiyi istihdam eden Şemsettin Hancı, Aşhan Yiyecek Besin ve Gezim A.Ş.’nin yönetim kurulu başkanıdır. 1 kızı ve 2 oğlu olan 46 yaşındaki Hancı, İstanbul’da ikamet etmektedir.

Zeyyat Kafkas

Sporculuk geçmişi de bulunan Zeyyat Kafkas, 1992 yılından beri tekstil, madencilik ve emlak şeklinde sektörlerde etkinlik göstermektedir. Bunun yanı sıra pek oldukca sivil cemiyet örgütünün yönetim kurulu üyelikleri ve başkanlıklarında bulunmuş oldu.

Müminhan Alim

Trabzonspor Kulübü’nde daha ilkin başkan yardımcılığı icra eden Alim, Türkiye Eskrim Federasyonu’nun eski başkanlarındandır. 1964 Trabzon doğumlu olan Müminhan Alim, Türk Telekom ve PTT şeklinde üst düzey kurumlarda başmüdürlük yapmış, ek olarak AK Parti Trabzon kurucu üyelerindendir.

Serdar Ekrem Şirin

Türk Hava Yolları’nda uzun süre reklam müdürü olarak çalışan Serdar Ekrem Şirin, dünyada senenin pazarlamacısı dahil 200’den fazla ödülün sahibidir. Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan Şirin, Muse İstanbul ve Magnolia Games’in kurucusudur.

Kibar Yaşar Itimat

Mevcut yönetimde Sıhhat Kurulu Başkanı olan Itimat, Karadeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Daha ilkin Atay Aktuğ’un başkanlığı döneminde de Trabzonspor Yönetim Kurulu’nda bulunan Itimat, 1965 Trabzon doğumludur.

Esat Emanet

Bisiklet Endüstrisi Derneği (BİSED) Yönetim Kurulu Başkanı olarak bisiklet üreticilerini temsil eden Esat Emanet, Trabzon Sürmene doğumludur. İş adamı olan Emanet, daha ilkin Sürmenespor yönetiminde de yer almıştır.

Kemal Ertürk

Avukatlık icra eden Kemal Ertürk, evli ve 2 çocuk babasıdır. Mevcut yönetimde genel yazman yardımcılığı görevini yürüten Ertürk, 2015 yılından beri Trabzon futbol il temsilciliğinde başkan yardımcılığı ve ASKF disiplin kurulu başkanlığı yapmaktadır.

Ali Haydar Gedikli

İnşaat sektöründe etkinlik gösteren Ali Haydar Gedikli, TTSO meclis üyeliği ve 1461 Trabzon Futbol Kulübü’nde başkan yardımcılığı yapmıştır. Gedikli, Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun yönetim kuruluna yeni eklediği adlardan…

Sami Karaman

İş insanı Sami Karaman, inşaat ve akaryakıt alanında boy göstermektedir. 46 yaşındaki Karaman, evli ve 3 çocuk babasıdır. Karaman, Hekimoğlu Trabzon FK’da başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Faruk Hacıhaliloğlu

HacıHaliloğlu inşaat sektöründe etkinlik göstermektedir. Trabzonspor eski başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun yönetim kurulu başkanı olduğu ATR İnşaat’ın yönetim kurulu başkan yardımcısı olarak vazife yapmıştır, Trabzon Of’ludur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz