MKE Ankaragücü, farkındalık maçında koltuk değnekleriyle mücadele etti

Yenimahalle Alves Kablo Ampute Futbol Kulübü ile MKE Ankaragücü, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte MKE Ankaragücü Tesisleri’nde karşı karşıya geldi. Karşı karşıya gelme öncesi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, futbolculara başarılar diledi. İlk yarıyı 1-0 önde kapatan MKE Ankaragücü futbolcuları ikinci yarıya koltuk değnekleriyle çıktı. İkinci yarıda etkili olan Yenimahalle Alves Kablo Ampute Futbol Kulübü, karşılaşmadan 6-1 üstün ayrıldı.

MKE Ankaragücü Kaptanı Erdem Özgenç, karşılaşmanın sıkıntılı geçtiğini söyleyerek, “Bu şekilde bir organizasyonda yer almak bizim için gurur verici oldu. İnşallah hayatta her şey istedikleri benzer biçimde olur. Ikimiz de onların duygularına tercüman olmaya çalıştık. Birazcık değişik yenik olduk. Ben geçmiş dönemde bir ameliyat geçirdim. Koltuk değneği kullanmıştım, elimizde tutması bile oldukca zor” dedi.

Yenimahalle Alves Kablo Ampute Futbol Kulübü kaptanı Rahmi Özcan ise, “Şehrimizin takımıyla bir arada olmaktan oldukca mutluyuz. Onlar bizlere kapılarını sonuna kadar açtı. Ampute futbolunun zorluğunu görmelerini istemiştik. Onlar da aslına bakarsan olayın farkındalar. Ne kadar zor bulunduğunu, neleri yapmış olup başarabildiğimizi sahada da yine görmüş oldular. Hepsinin ayağına yüreğine sıhhat” diye konuştu.

ANKARA,(DHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz