Marius Sumudica sitem etti: 10 oyuncumuz Süper Lig seviyesinde değil!

İrfan Buz’la yolların ayrılması sonrası Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’un başına geçen Marius Sumudica, gündeme dair açıklamalarda bulunmuş oldu. TRT Spor’a konuşan Rumen teknik adam, Malatya’ya kalbiyle geldiğini vurgulayan Sumudica, dönem içinde aktarma yapmaları icap ettiğinin altını çizdi. Malatyaspor’u Süper Lig ‘de tutacağını vurgulayan tecrübeli teknik direktör, “Ben buraya kalbimle geldim. Başkanımız bana bu teklifi yaptığında Malatyaspor’un 5 maçlık yenilgi serisi vardı. Buraya isteyerek geldim ve bu ekibi Süper Lig’de tutacağım.” dedi ve ekledi:

‘Yedek oyuncularımıza baktığım vakit birazcık şoka uğradım’

“Türkiye’ye gelmekten ve çalışmaktan mutluyum. Ben bi Hagi Popescu değilim fakat gösterilen ilgi hoşuma gidiyor. Geçen haftaya kadar konuşmadım fakat bir şeyler söylemek isterim. Daha önceki çalışan hoca hakkında konuşacağım. Malatya’ya geldiğimde burada bir trajediyle karşılaştım. Buraya gelirken ilk 11’i gördüğümde mutlu oldum. Yedek oyuncularımıza baktığım vakit birazcık şoka uğradım. Hepimiz buraya gelirken bana ”Malatyaspor’a gitme, orası 2. Lig’e düşecek, kendi adını öldüreceksin” dedi. Kayseri’de ve Gaziantep’te güzel bir başarı yakaladım. Birçok dostum oradan beni arıyor ve Gaziantep’e geri dön diyor. Benim şu anki hayalim Malatyaspor’u iyi seviyeye getirmek.”

‘Bu beni üzüyor, yoruyor’

“Malatyaspor ile ilgili bazı gerçekleri söylemek gerekir. Nasıl olur da bir kondisyoner gelip de bana sıkıntılı idman yaptırmayalım, sakatlıkla karşılaşırız diyor. Buna inanamıyorum. Sonrasında futbolcular da gelip aynı şeyleri söylediler. Ben kendi yolumda ilerlemeye devam ettim ve her antrenmanda bir oyuncumu kaybetmeye başladım. Bu beni üzüyor, yoruyor.”

’10 oyuncumuz Süper Lig seviyesinde değil’

” Geçirme yapmamız lazım. Dün meydana gelen oynanan Akhisar maçında 6 oyuncumuz 22 yaşlarının altındaydı. Bizim oyuncularımız Süper Lig oyuncuları fakat istenilen performansı gösteremediler. Malatyaspor adına söylüyorum, utanıyorum zira 10 tane oyuncumuz Süper Lig’de forma giyebilecek seviyede değil.”

‘6-7 oyuncuya ihtiyacımız var’

“Ben Gaziantep’e ilk gittiğimde Alanya’ya 4-0 yenik olduk. Sonrasında başkanla konuşup kendi takımımı kendim kurdum. Ben de kendi oyun manteliteme uygun oyuncu getirmek durumundayım. Süper Lig’de kalmak için minimum 6-7 oyuncuya ihtiyacımız var. Gelecek yıl eğer benim mantelitemle ve istediğim oyuncularla oynarsak, ilk 10’un altında bitirirsek Malatya’dan bir kuruş almadan buradan ayrılacağım. Sadece bu yıl Süper Lig’de kalmamız için minimum 6-7 oyuncuya ihtiyacımız var.”

‘Malatya’da birçok şeyi değiştirmemiz lazım’

“Takımda yalnız transfere ihtiyacımız yok. Malatya’da birçok şeyi değiştirmemiz lazım. Hedefim taraftarları yine stada çekip, maçları full izleyici önünde oynamak.”

‘Sumudica o an ne hissediyorsa onu vücut diline yansıtıyor’

“Ben spontane yaşıyorum. Sumudica o an ne hissediyorsa onu vücut diline yansıtıyor. Antalya’da hatırladığım bir vaka var. Bir oyuncuma bağırdım, düştüm ve yerde su vardı. Bir Romanya kanalı vardı. Yerde hiçbir şey olmamış benzer biçimde oturdum. Sumudica bu.”

‘Bir tek bana değil Malatya’ya saygı göstermeleri gerekiyor’

“Hakemler hakkında da bir şeyler söyleyeceğim. 20 santimetre içeri girdiğim için bana kırmızı kart gösterip dışarı attılar. Öteki takımın tüm yedek kulübesi 1 metre içeri giriyor ve hiçbir şey olmuyor. Bir tek bana değil Malatya’ya saygı göstermeleri gerekiyor. Öyleki hocalar var ki içeri geçip şut çekmiş olduğu oluyor. Sumudica kendi alanından 20 santimetre geçince kırmızı kart. Bunu anlamıyorum.”

‘Malatyaspor Süper Lig’de duracak’

“Son olarak Sumudica daima burada olacak, Malatyaspor Süper Lig’de duracak. Sumudica daima direkt doğru olanı söyler. Ben hiçbir yere gönderme yapmadan gerçekleri söyledim.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz