Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'ndan transfer açıklaması! Georgios Kyriakopoulos…

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, İtalyan medyasına hususi röportaj verdi. Ağaoğlu kulübün durumu hakkında, geçirme, şampiyonluk ve birçok mevzu hakkında konuştu. 

“İlk iki yıl oldukça zorlandık”

SporPress24 sitesinden gazeteci Manos Staramopoulos’a konuşan Ağaoğlu, “Göreve geldiğimizde ekip mali anlamda ciddi bir sorun içerisindeydi. Biz elimizden geleni yaptık ve kulübü bu sıkıntıdan kurtarmayı başardık. Dürüst olmak gerekirse ilk iki yıl oldukça zorlandık. Fakat asla pes etmedik. Her şeyden ilkin kulübün finansmanını toplamaya çaba ettik. Hemen sonra FIFA ile iletişime geçtik ve tüm sorunlarımızı çözdük. 

Hayatımın yüzde 80’ini kulübe adıyorum. Fakat asla üzülmüyorum bu sebeple bunun hayatımın bir parçası bulunduğunu hissediyorum.

“Bütçeyi 4-5 kat azalttık”

Kulübü finansal olarak ayakta tutabilmek için bütçeyi 4-5 kat azalttık. Maaşlar 23 milyon Euro idi. Biz göreve geldiğimizde 40 milyon Euro’ya yakındı. Biz o rakamı 15 milyon Euro’lara kadar düşürdük, arkasından liderliğe oynamak için doğru oyuncuları aramıza kattığımızdan güvenilir olduk. 

Şampiyonlar Ligi sözleri

Aynı dili konuşan, aynı kültüre haiz oyuncuları doğru fiyata almaya çalıştık. Futbolcu satmaya da başladık Norveçli Sörloth’u 23 milyon Euro’ya RB Leipzig’e sattık. Şampiyonlar Ligi’nde oynarsak açıkçası değişik ihtiyaçlara için de bir strateji geliştirmemiz gerekcek.

“Genel olarak hatalar yaptık”

Genel olarak hatalar yaptık, sadece mümkün olduğunca oldukça azca. 600 kişilik inanılmaz bir futbol akademimiz var. 10 ila 19 yaş arası. 20 yıl ilkin kuruldu. Normal olarak bu vazife kolay değil. Küçüklere ders veren 12 öğretmenimiz var. İyi oyuncular kadar iyi insanoğlu da yetiştirmek istiyoruz.

Hedefimiz şampiyon olmak”

Hedefimiz uzun bir aradan sonrasında şampiyon olmak ve arkasından Avrupa’da oynamak. Kolay olamayacağını biliyoruz. Taraftarlarımız ekibi seviyor. Türkiye’de en popüler ekip. İster evde, ister deplasmanda olsun futbol oynamayı ve stada gelen taraftarları mutlu etmeyi amaçlıyoruz. Problemleri yada tartışmaları sevmiyoruz.

Marek Hamsik transferi hakkında

Marek Hamsik’i geçirme etmeden ilkin birkaç şeyi inceledik, bu sebeple daha ilkin de söylediğim benzer biçimde belirlediğimiz bir strateji ile hareket ediyoruz. Sonrasında Marek Hamsik’le konuştuk. Onun hırsının ve hedeflerinin bizimkinle birlikte örtüştüğünü gördük.

“Siopis ve Bakasetas mükemmel oyuncular”

Şanslıyız bu sebeple Anastasios Bakasetas ve Manolis Siopis mükemmel ve bizim için oldukça mühim oyuncular.

Geçirme açıklaması

Muhtemelen bir üçüncü Yunan oyuncuyu daha geçirme edeceğiz (Görüşmeler devam ediyor / Georgios Kyriakopoulos)” dedi. (Ajansspor)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz