Hamza Hamzaoğlu'dan oyuncularına sitem

Maça kadro şansı bulamayan ve genç oyuncularla çıktıklarını, neticesinde ise kupadan elendiklerini dile getiren Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, “Söylenecek bir şey yok. Her şeyden ilkin Ankaraspor’u kutlama ediyoruz, güzel bir oyun oynadılar. Ikimiz de azca oynayan, oynayamayan, forma şansı bulamayan, birazcık daha genç, altyapıdan çıkan kardeşlerimize yer verelim dedik. Onları bir görelim dedik. Hem biz görelim hem kendileri görsün hem hepimiz görsün istedik. Kupayı da önemsiyorduk. Bu oyuncularımızın en azından maç kondisyonlarını arttırabilmek istiyorduk. Şundan dolayı bizim aslolan hedefimiz lig. Bizlere ligde katkı sağlayacak oyuncuların performansını burada görmek, performansını arttırmak için kupa önemliydi. Gidebilseydik bir ihtimal sonlara doğru, kupaya yanaştıkça kadro değişebilirdi. Maalesef ilk maçtan elendik. Söylediğim hepimiz görmüş oldu performansımızı, daha ne kadar çalışmamız icap ettiğini. Bu düzey ile ne formayı alabileceğimizi ne de Süper Lig ’de savaşım edebileceğimizi oldukca daha net bir halde gördük. Bu açıdan baktığımızda pozitif bir maç oldu. Şimdi Fenerbahçe maçına hazırlanacağız. Biz kadromuzda bulunan ve forma bekleyen oyuncularımız ile Ankaraspor’u yenemiyorsak aslına bakarsanız elenelim” dedi.

Süper Lig maçlarına çıkan kadroyu ilk kupa maçında yormayı göze alamadıklarını dile getiren Hamzaoğlu, “Ligin yükünü çeken öteki oyuncuları bu maçta zorlamak istemedim. Geçen Erzurumspor ile oynadığımız hazırlık maçında Gökhan’ı kaybettik aslına bakarsanız. Tekrar yitik vermeye tahammülümüz yok bu sebeple takımımızı hepimiz görüyor. Bu takımla da yenmemiz lazımdı. Gene bu takımla birlikte iyi hazırlanmayı sağlayacak olan şahıs de biziz. Sonuçta elendik. Var ise bir şey aslına bakarsanız bizedir. Fakat oyuncularımızın kendini görmesi açısından bu bizi sevindiriyor. En azından şimdi nasıl çalışmamız icap ettiğini hepimiz görüyor ve biliyor” ifadelerini kullandı.

Bolasie açıklaması

Bolasie’nin kadro dışı kalmış olduğu ile ilgili haberlerle ilgili de izahat meydana getiren Hamza Hamzaoğlu, Bolasie’nin ilk 11 oynamadığı maçta kadrodan çıkmak istediğini, sonrasında ise pişman olarak kendisinden özür dilediğini dile getirdi. Hamzaoğlu, “Bolasie geçtiğimiz maçtan önceki son antrenmanda 11 oynamayacağını anlayınca kendisinin kadrodan çıkarılmasını istedi. ‘Ben 11 oynamayacaksam oturmamın bir anlamı yok’ dedi. Ikimiz de iyi diyerek ekibe almadık kendisini. 2 gün sonraki antrenmana ulaştığında de hala aynı düşüncede bulunduğunu gördük. Kendisinin takımdan ve bizlerden özür dilemesi gerekirken hala daha aynı tavrı görünce antrenmanın başlangıcında ben ‘Bolasie sen demek ki yeterince düşünmemişsin. Lütfen antrenmanı terk et ve git kafanı toparla iyice’ dedim. Eğer aynı düşüncesinde devam etseydi tavrım da değişmeyecekti fakat sonrasında geldi konuştuk. Özür diledi ve ilk antrenmanda arkadaşlarından özür dileyeceğini söylemiş oldu. Ben gene kendisine ‘Eğer bu düşüncende samimiysen gel. Samimi değilsen gene gelme bu sebeple yarın diğer gün biz gene yaşarız aynı problemi. Eğer sen fikrinde sabitsen, ısrarcıysan sakın gelme. Bizim bu şekilde bir oyuncuya ihtiyacımız yok. Fakat samimiysen kaybetmeye de niyetimiz yok. Biz herkesi kazanmaya çalışıyoruz’ dedim. Burada her şeyden ilkin ekibi düşünmesi gerekir oyuncunun, kendi bireysel performansını değil. Zor maçlar, her maçımız final, zor bir süreçten geçiyoruz. Burada kendi menfaatlerimizi bir kenara koyup tek düşüncemiz var Rizespor’un menfaatleri ve Rizespor’a çoğumuz kendi alanımızda katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bu düşüncedeki insanlara ihtiyacımız var. Dolayısıyla Bolasie’nin de ekip için savaşım edeceğine inanırsak bizimle devam edecek. Bu Bolasie de olabilir başkası da olabilir; inanmadığımız oyuncularla yola devam edemeyiz” dedi.

İHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz