Vitor Pereira'dan İrfan Can Kahveci yorumu: Tepkiyi görmedim, bu takımın hocası benim!

Süper Lig’in 14. haftasında Göztepe’ye konuk olan ve sahadan 1-1’lik eşitlikle ayrılan ve önder Trabzonspor ‘un 12 puan peşinde kalan Fenerbahçe ‘de teknik patron Vitor Pereira, 90 dakikanın peşinden düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunmuş oldu. Devreye geride girmelerinin adil bir netice olmadığını ifade eden Pereira, ”İlk yarı istediğimiz boşlukları bulduk sadece kalemizde golü gördük. Bu ilk yarı için adil bir netice değildi. İkinci yarıda pozisyonlar bulduk ve beraberliği yakaladık. İkinci yarının sonuna doğru oyun her iki ekip için de kumara döndü. İki ekip da kontrolü yitirdi ve oyun oldukca durdu. İki ekip da kazanmak için oynadı. Oyuncularım bugün savaştılar, koştular ve maçı da istediler. Performanslarından memnunum” diye konuştu.

‘Derhal toplanıp bu maça hazırlandık’

Trabzonspor’la arasındaki puan farkını da değerlendiren Portekizli teknik direktör, “Haftada bir maç oynasak işler daha kolay olabilir. Geçen hafta Galatasaray maçının peşinden Avrupa maçı oynadık. Derhal toplanıp bu maça hazırlandık. Haftada bir maç oynuyor olsak her şey daha kolay olabilirdi. Liderle aramızda puan farkı var fakat oynanacak da oldukca maç var” şeklinde konuştu.

‘Hiçbir oyuncu oyundan çıkmak istemez’

Oyundan almış olduğu İrfan Can’ın tepki gösterip göstermediği hakkında sorulan suali da yanıtlayan Pereira, “Tepkiyi görmedim. Gösterdiyse de oldukça düzgüsel. Hiçbir oyuncu oyundan çıkmak istemez. İnsanlar istedikleri benzer biçimde eleştirebilirler. Bu takımın hocası benim ve buradaki değişikliklere ben karar veriyorum. Bir şeyleri tamamlanmamış gördüğümde müdahale etmem gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz